Εύστοχος ο Φοφανά! Με ρίσκο στο κέντρο αλλά ο Κόστα πέφτει και του το κάνει εύκολο!

1-0 η Γαλλία

Ντεμπελέ εύστοχος!

06.07.2024 00:35

Πάμε πέναλτι λοιπόν...

Η Πορτογαλία έχει ήδη μια πρόκριση στα πέναλτι καθώς πέρασε τη Σλοβενία στους 16 μέσω των πέναλτι. Ήρωας ο Ντιόγκο Κόστα. Θα κάνει το ίδιο;

Θυμίζουμε χωρίς Μπαπέ η Γαλλία...

06.07.2024 00:33

Η τελευταία φάση του ματς

06.07.2024 00:30

Λήξη αγώνα

Τέλος! Παρέμεινε το 0-0 και στα 120' λεπτά. Πάμε πέναλτι!

06.07.2024 00:29

Ευκαιρία Πορτογαλία

120' Σουτάρει ο Μέντες μπλοκάρει ο Μενιάν.

Αλλαγή Πορτογαλία

119' Νούνιες αντί Βιτίνια.

06.07.2024 00:25

Λείπει ένας... Έντερ!

Λείπει ένας Έντερ για να τελειώσει το ματς με μια απρόσμενη φάση! Όπως στον τελικό του 2016, με τον Πορτογάλο να πιάνει ένα ξερό σουτ στο 109' της παράτασης και να χαρίζει στην Πορτογαλία τον τίτλο κόντρα στη Γαλλία...

06.07.2024 00:23

Ευκαιρία Γαλλία

115' Ωραία προσπάθεια του Μπαρκολά αλλά το τελείωμά του ήταν άστοχο.

Η ευκαιρία του Φέλιξ

06.07.2024 00:22

Με παγοκύστη στη μύτη ο Μπαπέ

Η ευκαιρία του Λεάο

06.07.2024 00:17

108' Απειλεί ο Φέλιξ με κεφαλιά, λίγο άουτ.

06.07.2024 00:14

106' Ο Ζοάο Φέλιξ στη θέση του Λεάο.

06.07.2024 00:13

Αλλαγή Γαλλία

106' Εκτός αγώνα ο Μπαπέ που έβαλε πάγο στη μύτη. Στη θέση του ο Μπαρκολά.

06.07.2024 00:11

Η Γαλλία παραμένει χωρίς γκολ σε κανονική ροή αγώνα

Οι Γάλλοι βρίσκονται στο δρόμο για τα ημιτελικά και έχουν πετύχει δύο γκολ με αυτογκόλ κι ένα με πέναλτι!

06.07.2024 00:10

Λήξη ημιχρόνου παράτασης

Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης

06.07.2024 00:08

Η άστοχη τελική του Ρονάλντο

06.07.2024 00:07

102' Τρομερή φάση για την Πορτογαλία με τον Λεάο, που δεν μπορεί να σκοράρει από πλεονεκτική θέση!

05.07.2024 23:58

93' Σε καλή θέση ο Ρονάλντο αλλά κάνει κακό τελείωμα.

05.07.2024 23:57

Έναρξη παράτασης

Έχει αρχίσει το έξτρα ημίωρο...

05.07.2024 23:55

91' Φοφανά αντί Καμαβινγκά

05.07.2024 23:53

Τι να πεις για τον 41χρονο Πέπε. Δείτε φάση...

05.07.2024 23:51

Η εικόνα του αγώνα

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο όλα άλλαξαν. Απ' το 60' και για μισή ώρα το παιχνίδι απέκτησε ξέφρενο ρυθμό με τις δυο ομάδες να χάνουν απίθανες ευκαιρίες.

05.07.2024 23:50

Λήξη 90λεπτου

Τέλος του 90λεπτου. Πάμε σε παράταση ξανά! Μετά το Ισπανία - Γερμανία, έξτρα ημίωρο και στο Πορτογαλία - Γαλλία.

05.07.2024 23:48

92' Νέβες αντί Παλίνια

Τρομερός Πέπε

Συγκλονιστικό κόψιμο του Πέπε στο 91'. Ο 41χρονος Πορτογάλος σταμάτησε τον Τουράμ.

05.07.2024 23:47

Καθυστερήσεις

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

05.07.2024 23:43

Οι μεγάλες φάσεις του β' ημιχρόνου

05.07.2024 23:42

86' Τουράμ αντί Κόλο Μουανί

05.07.2024 23:40

Κίτρινη Γαλλία

84' Κίτρινη Σαλιμπά

05.07.2024 23:38

Έχει περάσει ο Ντεμπελέ στη θέση του Γκριεζμάν

05.07.2024 23:35

Κίτρινη Πορτογαλία

79' Κίτρινη στον Παλίνια

Αλλαγές Πορτογαλία

74' Κονσεϊσάο και Σεμέντο αντί Κανσέλο και Φερνάντες

05.07.2024 23:28

Τρομακτικό 10λεπτο!

Τέσσερις τεράστιες ευκαιρίες σε δέκα λεπτά! Δύο για κάθε ομάδα.

05.07.2024 23:27

70' Νέα τρομακτική ευκαιρία της Γαλλίας με τον Καμαβινγκά που βρέθηκε απέναντι στον Κόστα και σούταρε ελάχιστα άουτ.

05.07.2024 23:23

66' Απίθανη ευκαιρία για τη Γαλλία! Ασύλληπτο χαμένο τετ α τετ για τον Κόλο Μουανί. Σωτήρια παρέμβαση του Ντίας.

05.07.2024 23:20

63' Απίθανη ευκαιρία για την Πορτογαλία! Ο Μενιάν αποκρούει ξανά το σουτ του Βιτίνια και στη συνέχεια σταματάει και τον Ρονάλντο που προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι!

05.07.2024 23:18

61' Διπλή ευκαιρία της Πορτογαλίας. Ο Μενιάν σταματάει εξαιρετικά το σουτ του Φερνάντες και στη συνέχεια ο Κανσέλο σουτάρει λίγο άουτ. Η πρώτη πραγματικά μεγάλη ευκαιρία στο ματς!

05.07.2024 23:14

Συνεχίζει ο Μπαπέ

Θα συνεχίσει ο Μπαπέ αλλά δείχνει να πονάει στη μύτη, εκεί όπου έχει το πρόβλημα. Γι' αυτό και η προστατευτική μάσκα που φοράει. Είχε υποστεί κάταγμα στη μύτη στην πρεμιέρα της Γαλλίας στο Euro.

05.07.2024 23:12

Τραυματισμός

55' Τραυματισμός του Μπαπέ στο πρόσωπο. Τον χτύπησε η μπάλα μετά από κεφαλιά του Μπερνάρντο.

Κακό ματς

Πολύ κακό παιχνίδι με ελάχιστες φάσεις. Άμα είναι να συνεχίσουν έτσι ας πάνε κατευθείαν στα πέναλτι!

05.07.2024 22:46

Λήξη ημιχρόνου

Ολοκληρώθηκαν τα 45 λεπτά. Χωρίς γκολ Πορτογαλία - Γαλλία.

05.07.2024 22:40

Χωρίς γκολ

Συνεχίζεται το... μαρτύριο! Κακό ματς, πολύ κακό! Γυρίζει η μπάλα χωρίς να συμβαίνει τίποτα το αξιόλογο.

05.07.2024 22:28

Η απόκρουση του Κόστα στο σουτ του Ερναντές

05.07.2024 22:26

Πορτογαλία - Γαλλία 0-0

Πέρασαν 25 λεπτά αγώνα με δύο απειλητικές ενέργειες, μία για κάθε ομάδα. Είναι κακό το θέαμα όμως. Και οι δύο ομάδες παίζουν... φοβικά.

05.07.2024 22:21

Ευκαιρία Ισπανία

20' Δυνατό σουτ του Τεό Ερναντές εκτός περιοχής, απέκρουσε με υπερένταση ο Κόστα

05.07.2024 22:17

17' Πρώτη τελική στο ματς με μακρινό σουτ του Φερνάντες που κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

05.07.2024 22:12

Πέρασε ένα δεκάλεπτο με το... τίποτα. Κυριολεκτικά δεν έχει συμβεί το παραμικρό...

05.07.2024 22:01

Έναρξη αγώνα

Άρχισε το μεγάλο ματς.

05.07.2024 22:00

Οι ενδεκάδες

Πορτογαλία: Ντιόγκο Κόστα, Κανσέλο, Πέπε, Ρούμπεν Ντίας, Μέντες, Παλίνια, Βιτίνια, Μπρούνο Φερνάντες, Μπερνάρντο Σίλβα, Λεάο, Κριστιάνο Ρονάλντο.

Γαλλία: Μενιάν, Κουντέ, Ουπαμεκανό, Σαλιμπά, Ερναντέζ, Καντέ, Τσουαμενί, Καμαβινγκά, Γκριεζμάν, Κολό Μουανί, Μπαπέ.

05.07.2024 21:58

Καλησπέρα σας!

Δεύτερος μεγάλος προημιτελικός: Πορτογαλία εναντίον Γαλλίας για μια θέση στα ημιτελικά.

05.07.2024 21:55

Η κάτοχος του Euro 2016 Πορτογαλία και η πρωταθλήτρια κόσμου του 2018 Γαλλία αναμετρώνται στα προημιτελικά του Euro 2024 για μια θέση στην τετράδα.