Επίσκεψη Ανδρουλάκη στη Θεσσαλονίκη με… ποντιακό άρωμα
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/fdae7809-02a4-415a-b6ed-9528ac3c59f1.jpg)
Στη Θεσσαλονίκη ανεβαίνει την Παρασκευή ο πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής Νίκος Ανδρουλάκης, ένα μόλις μήνα μετά την επίσκεψη του στον Εύοσμο. Αυτήν την φορά θα κινηθεί ανατολικά, επιλέγοντας να επισκεφτεί ένα από τα πιο παλιά προπύργια του ΠΑΣΟΚ που «έπεσε» στις τελευταίες αυτοδιοίκητές εκλογές στα χέρια της ΝΔ, τον δήμο Καλαμαριάς.
Ο Νίκος Ανδρουλάκης θα συναντηθεί με έναν από τους πιο ζωηρούς ποντιακούς συλλόγους της χώρας, τον Σύλλογο Ποντίων Καλαμαριάς, στέλνοντας το δικό του μήνυμα ενόψει και της μέρας Μνήμης της Γενοκτονίας των Ελλήνων του Πόντου στις 19 Μαΐου. Ενδιαφέρον έχει και η επίσκεψή του στο αμαξοστάσιο του ΟΑΣΘ στο Φοίνικα μετά την απεργία των εργαζομένων και την κόντρα που έχει ανοίξει με τη διοίκηση του Οργανισμού από την οποία ζητούν την υπογραφή νέας επιχειρησιακής Συλλογικής Σύμβασης Εργασίας.
Επίσκεψη θα πραγματοποιήσει ο Νίκος Ανδρουλάκης και στο δημαρχείο Καλαμαριάς, ενώ από το μενού του προέδρου του ΠΑΣΟΚ δεν θα λείπουν και οι ζυμώσεις με τα τοπικά στελέχη…
Άφαντοι οι σαμποτέρ του σιδηροδρομικού δικτύου στο Παρίσι - «Τρέχουν» οι έρευνες των Αρχών
Οι Gojira έγραψαν Ιστορία: Όταν η metal μπήκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και... αποκεφάλισε Αντουανέτες — Η μπάντα-προστάτης του περιβάλλοντος
Πρώτο στην προτίμηση των νεοεισερχόμενων φοιτητών το Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Αθήνας - Ποια τμήματα τους προσελκύουν
Η στιγμή που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο εντοπίζει τη μητέρα του στο πλήθος που έβλεπε την Τελετή Έναρξης
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr