Πολάκης για υποψηφιότητα Κασσελάκη: Το πράγμα παίρνει μορφή χιονοστιβάδας – Μεγάλη επιτυχία η εκδήλωση στα Χανιά
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο Παύλος Πολάκης (EUROKINISSI/ΤΑΤΙΑΝΑ ΜΠΟΛΑΡΗ)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/df51cdfe-3dcc-4d57-881e-5e81a5fe0f6a.jpg)
Την στήριξή του στον νέο υποψήφιο για την προεδρία του ΣΥΡΙΖΑ, Στέφανο Κασσελάκη έδειξε μέσω ανάρτησής του ο Παύλος Πολάκης λέγοντας πως «είχε πολύ μεγάλη επιτυχία» η εκδήλωσή του στα Χανιά.
Σημειώνεται πως ο κ. Πολάκης δεν παρευρέθηκε στην εκδήλωση λόγω ιατρικών υποχρεώσεων. Σχολίασε ωστόσο την ανακοίνωση του δήμου και του Ιδρύματος «Βενιζέλος» που ανέφερε πως «οι Τάφοι των Βενιζέλων δεν είναι χώρος για κομματικές εκδηλώσεις».
Η ανάρτηση του Παύλου Πολάκη στο Facebook
«Το πράγμα παίρνει μορφή χιονοστιβάδας. Γι αυτό φαντάζει μικρόψυχη, χολερική και με άνωθεν εντολή προφανώς, η ανακοίνωση του Ιδρύματος Ελ Βενιζέλος (Παπαδακης) και Δήμου Χανιων (Σημαντηρακης) πως «κομματικές εκδηλώσεις δεν πρέπει να γίνονται στους τάφους των Βενιζέλων». Εμείς τους τάφους τους σεβαστήκαμε αυτοί που απλώνουν τραπεζοκαθίσματα για γάμους και βαφτίσεις η που τσαλαπατάνε τις πλάκες των μνημάτων για μια σελφι ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΝΟΧΛΗΣΟΥΝ!!! Αντε να χαθείτε-ΝΤΡΟΠΗ σας!!!», ανέφερε ο κ. Πολάκης.
Αναλυτικά η ανάρτηση του Παύλου Πολάκη:
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr