Φίνος Φιλμ: «Βγαίνω ή μένω;» - Αντίο 2020 με ένα μοναδικό βίντεο
Οι αγαπημένες όλων ατάκες με τον έναν ή τον άλλο τρόπο συνδέονται με τον κορονοϊό και ό,τι ζήσαμε τη χρονιά που πέρασε🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![(Copyright: YouTube Capture)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/8d48d4a8-7f0c-4493-b6ab-9d38c89b70f5.jpg)
Το 2020 μας έχει πλέον αφήσει επίσημα και η εταιρεία παραγωγής, Φίνος Φιλμ, έκανε την ανασκόπηση της χρονιάς που πέρασε μέσα από ένα μοναδικό βίντεο. Φυσικά, σε αυτό πρωταγωνιστεί ο κορονοϊός που έμελλε να αλλάξει όσα γνωρίζαμε μέχρι πρόσφατα. Στο βίντεο μπορεί κανείς να απολαύσει αποσπάσματα και ατάκες από τις αγαπημένες μας ταινίες που με τον έναν ή τον άλλο τρόπο σχετίζονται με τη σύγχρονη πραγματικότητα.
Η ατάκα του μοναδικού Διονύση Παπαγιαννόπουλου «Βγαίνω ή μένω» είναι χαρακτηριστική, αφού συνδέεται με την κατάσταση που ζούμε σήμερα για ευνόητους λόγους. Το ίδιο ισχύει και για την ατάκα του Σωτήρη Τζεβελέκου «μάσκες θα βάλουμε»; Στη λεζάντα που συνοδεύει το βίντεο ξεχωρίζει το μήνυμα: «Καλή Χρονιά φίλοι και φίλες!! Μια σύντομη ανασκόπηση της χρονιάς που πέρασε, μέσα από τον φακό της Φίνος Φιλμ».
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr