Γιώτα Νέγκα: Το νέο βιντεοκλίπ για την κακοποίηση πίσω από τις κλειστές πόρτες
Η Γιώτα Νέγκα στέλνει ένα ηχηρό μήνυμα κατά της ενδοοικογενειακής βίας🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Γιώτα Νέγκα (Copyright: Panik Records)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/6fdc2c1e-fc2e-43e4-8581-740eaecdd89d.jpg)
Ένα προσωπικό, συναισθηματικό ζεϊμπέκικο. Μία οπτικοποίηση με λόγο και σκοπό. Η ερμηνεία της Γιώτας Νέγκα, οι στίχοι του Νίκου Μωραΐτη και η σύνθεση του Νίκου Μερτζάνου μεταφέρονται σε εικόνα μέσα από την ιδιαίτερη σκηνοθετική ματιά του Νίκου Σούλη, στέλνοντας ένα ηχηρό μήνυμα κατά της ενδοοικογενειακής βίας.
Το «Σε λάθος μάτια», που έχει αγγίξει ήδη τους ακροατές μέσα από το YouTube, είναι τραγούδι από την ολοκληρωμένη συνεργασία της Γιώτας Νέγκα, του Νίκου Μωραΐτη και του Νίκου Μερτζάνου στο album «Αυτό που θέλεις στη ζωή το καταφέρνεις», που κυκλοφορεί από την Panik Oxygen.
Υπό τις σκηνοθετικές οδηγίες και το σενάριο του Νίκου Σούλη, το «Σε λάθος μάτια» απέκτησε εικόνα -πότε σκληρή, πότε υπαινικτική- που αναφέρεται στην κακοποίηση πίσω από τις κλειστές πόρτες. Με τα καταγεγραμμένα περιστατικά ενδοοικογενειακής βίας στην Ελλάδα να ξεπερνούν τα 13.000 τα τελευταία τέσσερα χρόνια και τα 7 στα 10 θύματα να είναι γυναίκες, το music video στέλνει το μήνυμα «σπάσε τη σιωπή» και παροτρύνει τους ανθρώπους να μιλήσουν, είτε κακοποιούνται οι ίδιοι, είτε είναι παρατηρητές σε ανάλογα περιστατικά.
Τραμπ: 150 μέτρα χώριζαν τον 20χρονο επίδοξο δολοφόνο με τον πρώην πρόεδρο - Εικόνες «μαρτυρούν» το φιάσκο των Μυστικών Υπηρεσιών
Εγκληματική οργάνωση με ποινικούς στους κόλπους των οργανωμένων οπαδών που συνελήφθησαν στην Αλεξάνδρας
Κύκλωμα εκβιαστών: «Δεν αποδέχομαι τις κατηγορίες, ερμηνεύονται λάθος οι διάλογοι» - Τι λέει η «Νάνσυ» μέσα από τη φυλακή
Τζανάκης για καύσωνα: Τα σοβαρά προβλήματα υγείας που προκαλεί η ζέστη - Τι να αποφεύγουμε
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr