Αθλητισμός|21.11.2021 13:00

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Τέλος και επίσημα ο Σόλσκιερ έπειτα από το νέο διασυρμό

Παρελθόν αποτελεί από τον πάγκο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αποτελεί και επίσημα ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ έπειτα από το νέο διασυρμό που επέστησαν οι «κόκκινοι διάβολοι» το Σάββατο από τη Γουότφορντ με 4-1.

Την λήξη της συνεργασίας με τον νορβηγό προπονητή και θρυλικό παίχτη της ομάδας ανακοίνωσε μέσω Twitter η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Οι ραγδαίες εξελίξεις ήρθαν μετά τη βαριά ήττα με 4-1 από τη Γουότφορντ  με 4-1 για την Premier League

Η Γουότφορτντ ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με τα γκολ των Κινγκ (28') και Σαρ (44'), με τον τελευταίο, μάλιστα, να αστοχεί δύο φορές από το σημείο του πέναλτι! Στο 11ο λεπτό ο Ντε Χέα απέκρουσε το πρώτο, δόθηκε επανάληψη και ο Ισπανός τερματοφύλακας φώναξε και πάλι «παρών».

Η Μάντσεστερ μείωσε στο 50ο λεπτό με τον Φαν Ντε Μπεκ και στο 69' έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χάρι Μαγκουάιρ. Ετσι η Γουότφορντ κατάφερε να κυριαρχήσει και να σφραγίσει τη μεγάλη νίκη με τα γκολ του Πέδρο στο 90ο λεπτό και του Ντένις στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.