Αθλητισμός|30.01.2019 21:13

Super League: Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό

Μιχάλης Παπαδάκος

Με γκολ του Μπουζούκη, ο Παναθηναϊκός πέρασε νικηφόρα από το Αγρίνιο επικρατώντας 1-0 του Παναιτωλικού.

Οι «πράσινοι» είχαν να γευτούν τη χαρά της νίκης τρεις αγωνιστικές, όμως το τέρμα του Γιάννη Μπουζούκη, στο 32ο λεπτό, ήταν αρκετό για να επιστρέψει ο Παναθηναϊκός στα επιτυχημένα αποτελέσματα.

Πλέον, το «τριφύλλι» μείωσε στους 2 βαθμούς τη διαφορά από τον τέταρτο Ατρόμητο, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν έβδομοι κι έχασαν την ευκαιρία να μπουν «σφήνα» στην 5άδα.

Ο Παναθηναϊκός έπαιζε για περισσότερα από 30 λεπτά με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Έργκις Κάτσε (59') με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Κυριακίδης, Άργκους, Μαλής, Αμαράλ, Μαρινάκης (71΄Λιάβας), Λουσέρο, Ντίας, Μανά (64′ Γκούγκα), Ουίλιαν, Μάζουρεκ, Μπαϊροβιτς (82΄Τσιγάρας)

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Κουλιμπαλί, Ινσούα, Γιόχανσον, Κουρμπέλης, Κάτσε, Μπουζούκης (89′ Παντελάκης), Χατζηγιοβάνης (75΄Καμπετσής), Μακέντα (64′ Δώνης)