Αθλητισμός|18.03.2023 19:50

Super League: Πολύτιμος βαθμός του Λεβαδειακού στο Ηράκλειο

Πολύτιμο βαθμό απέσπασε στην έδρα του ΟΦΗ ο Λεβαδειακός στην πρεμιέρα των πλέι άουτ. Η ομάδα της Βοιωτίας πήρε ισοπαλία (1-1) και κέρδισε έναν πολύτιμο βαθμό στη μάχη που δίνει για να παραμείνει στη Super League.

Η ομάδα για Γιάννη Πετράκη ήταν πιο δραστήρια στο α' ημίχρονο δίχως όμως να σκοράρει. Τελικά δικαιώθηκε στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου καθώς στο 48' βρήκε δίχτυα με ωραία κεφαλιά του Νίκα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γιαννιώτα.

Ο ΟΦΗ αφυπνίστηκε, ανέβασε την απόδοσή του και έφτασε στην ισοφάριση στο 73' με εκτέλεση φάουλ του Μπάκιτς. Μέχρι τέλους δεν άλλαξε κάτι και οι δυο ομάδες έμειναν στο 1-1.

ΟΦΗ: Μανδάς, Βούρος, Πασαλίδης (64' Περέα), Διαμαντής, Λάρσον, Μεγιάδο, Ντιουσέ (64' Ντιουσέ), Τοράρινσον, Μπάκιτς (80' Γκρένινγκ), Ντίκο, Μπαλογιάννης (73' Μπιφούμα).

Λεβαδειακός: Γκροφ, Βινίσιους, Τσάπρας, Παζ (53' Ντεντάκης), Λιάγας, Χαμόντ, Μεχία (84' Τορό), Παναγιώτου, Νίκας (85' Σκβάρκα), Σαχπεκίδης (84' Μπελμόν), Γιαννιώτας (64' Γερεμέγιεφ).