Αθλητισμός|15.05.2024 20:05

Super League: Ανατροπή του Άρη και νίκη επί της Λαμίας με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο!

Η Λαμία προηγήθηκε με 2-0 αλλά ο Άρης ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο, πέτυχε τέσσερα γκολ και έφυγε νικητής απ' το Αθ. Διάκος με το ευρύ 2-4 για την 9η και προτελευταία αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Η Λαμία σκόραρε στο 35' με τον Τζανετόπουλο έπειτα από κεφαλιά-ασίστ του Σλίβκα, ενώ στο 43' ο Μάλτσι βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά μετά από ωραία ενέργεια και πάσα του Τσιλούλη.

Το ημίχρονο έληξε 2-0 υπέρ της Λαμίας αλλά στο δεύτερο 45λεπτο η εικόνα ήταν τελείως διαφορετική. Ο χορός των γκολ του Άρη άρχισε στο 47' με τον Μορόν, ο οποίος με ωραίο σουτ έξω απ' την περιοχή έγραψε το 2-1. Ο Ισπανός σκόραρε ξανά στο 76' ιοσφαρίζοντας σε 2-2, ενώ στο 78' ο Φατόρε έδωσε το προβάδισμα στον Άρη (2-3). Το τελικό 2-4 διαμόρφωσε στο 89' ο Φετφατζίδης.

Λαμία: Χατζηεμμανουήλ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ (90' Σαραμαντάς), Τζανδάρης, Νούνιες (65’ Νούνιες), Τσιλούλης (65’ Λέικ), Σλίβκα (77’ Τόσιτς), Μαρτίνεθ (65’ Κοντονίκος), Μάλτσι.

Άρης: Χουτεσιώτης, Φατόρε, Φαμπιάνο, Ρόουζ, Φεράρι (46’ Μοντόγια), Βερστράτε, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ (46’ Σαβέριο), Μανού Γκαρθία (69’ Φετφατζίδης), Ζαμόρα (84’ Πάρδο), Μορόν (80’ Ανσαριφάρντ).