Πολωνός ανέβηκε σε γερανό για να δει την αγαπημένη του ομάδα να παίζει!
Ένας Πολωνός δεν άντεξε στην ιδέα να μην είναι στις κερκίδες και βρήκε τρόπο να δει την ομάδα του, μια ιδέα που την είδαμε στην Ελλάδα το 1999!🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/a3354c57-9d5a-4f0f-a4eb-114f77d5883f.jpg)
Στην αναμέτρηση της Βίσλα Πλοκ με αντίπαλο την Σλασκ Βρότσλαβ δεν άνοιξαν οι θύρες, ούτε τυπώθηκαν εισιτήρια καθώς στην Πολωνία, όπως και στην Ελλάδα, οι αναμετρήσεις γίνονται κεκλεισμένων των θυρών. Παρ' όλα αυτά, η αναμέτρηση είχε ένα θεατή. Ένας φίλος της Σλασκ νοίκιασε γερανό, τον πάρκαρε πίσω από μια από τις κερκίδες του γηπέδου όπου διεξήχθη η αναμέτρηση, και όντας ανεβασμένος σε αυτόν, παρακολούθησε την αγαπημένη του ομάδα. Όπως ήταν φυσικό, η εικόνα αυτή έγινε αμέσως viral και ταξίδεψε σε όλο τον κόσμο.
Η ιδέα του Πολωνού φιλάθλου όμως δεν είναι πρωτότυπη, καθώς την ίδια είχε είχαν, και υλοποίησαν, δυο φίλοι του ΠΑΟΚ, τον Δεκέμβριο του 1999(!). Ο «Δικέφαλος του βορρά» είχε υποδεχθεί την Ξάνθη, την οποία και νίκησε με 5-0 υπό το βλέμμα του Ντούσαν Μπάγεβιτς που είχε συμφωνήσει να αναλάβει την τεχνική ηγεσία. Η αναμέτρηση έγινε κεκλεισμένων των θυρών και οι δυο φίλοι του ΠΑΟΚ αρχικά τοποθέτησαν τον γερανό πίσω από τις θύρες 5-6, ενώ στη συνέχεια αναγκάστηκαν να τον μετακινήσουν πίσω από τη θύρα 4...
![geranos-12-768x470-1.jpg geranos-12-768x470-1.jpg](/sites/default/files/images/2020/06/geranos-12-768x470-1.jpg)
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr