H Μπάγερν απολαμβάνει την κορυφή στην Bundesliga για όγδοη διαδοχική σεζόν και δείχνει να συνηθίζει την... υπερκούπωση! Οι Βαυαροί σήκωσαν μέσα στο γήπεδο της Βόλφσμπουργκ την «σαλατιέρα» του πρωταθλητή και το γλέντησαν με την ψυχή τους, έστω και μπροστά σ' άδειες κερκίδες. Ο αρχηγός Μάνουελ Νόιερ, που σήκωσε το έπαθλο, έδειξε πάντως γιατί διατηρείται σε καλή φόρμα, κάνοντας προπόνηση με το βαρύτιμο τρόπαιο, χρησιμοποιώντας το αντί για βαράκια! Όπως μάλιστα σχολιάζεται, αυτός είναι ίσως ο λόγος που ο τερματοφύλακας της Μπάγερν ήθελε με κάθε τρόπο την... κατάκτηση του πρωταθλήματος! Δείτε τα σχετικά βίντεο, αλλά και τους πανηγυρισμούς των οκτώ τελευταίων χρόνων: The workout of champions, with Manuel Neuer 🏆Over to you, @Alissonbecker?pic.twitter.com/GtQxcLR9zD— Sky Sports Premier League (@SkySportsPL) June 29, 2020 The real reason @Manuel_Neuer wanted another Bundesliga trophy 💪🤣🎥 Instagram: manuelneuer pic.twitter.com/BOEjhzG1hm— Goal (@goal) June 29, 2020 It never gets old 🏆#MEI8TER #Bundesliga #FCBayern pic.twitter.com/BaLmfKTs8l— FC Bayern English (@FCBayernEN) June 27, 2020