ΠΑΟΚ: Στη Θεσσαλονίκη για υπογραφές ο Σβαμπ
Ο πρώην αρχηγός της Ραπίντ Βιέννης αναμένεται να αποτελέσει την πρώτη μεταγραφή του Δικεφάλου για τη νέα σεζόν🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![(Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/cf9c38a8-71c5-434c-888f-ee25983cf0d0.jpg)
Πάτησε Θεσσαλονίκη ο Στέφαν Σβαμπ προκειμένου να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ. Ο Αυστριακός χαφ, που άφησε έπειτα από μια εξαετία τη Ραπίντ Βιέννης, αφίχθη στη Θεσσαλονίκη το μεσημέρι της Πέμπτης (30/7) και τις προσεχείς ώρες αναμένεται να περάσει από ιατρικές εξετάσεις και να ολοκληρώσει και τυπικά τη συμφωνία του με τον Δικέφαλο.
Λίγο μετά τις 15.30, συνοδευόμενος από τον αδερφό του, ο Στέφαν Σβαμπ έφτασε στο αεροδρόμιο «Μακεδονία», εκεί όπου τον υποδέχθηκαν οι άνθρωποι του ΠΑΟΚ. Φορώντας μάσκα, όντας ευδιάθετος αλλά χωρίς να κάνει κάποια δήλωση δεδομένου άλλωστε ότι ακόμη δεν έχει υπογράψει το νέο του συμβόλαιο, ο Σβαμπ αναμένεται να συζητήσει σήμερα τις τελευταίες λεπτομέρειες και εφόσον όλα κυλήσουν ομαλά, να γίνει και επίσημα παίκτης του ΠΑΟΚ.
Τον Αυστριακό ποδοσφαιριστή, υποδέχτηκαν στο αεροδρόμιο, οι Ολαφ Ρέμπε και Γιάννης Σαββίδης, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι αποτελεί επιλογή του Γερμανού τεχνικού διευθυντή του Δικεφάλου, ο οποίος ικανοποίησε τα «θέλω» του προπονητή της ομάδας, Αμπέλ Φερέιρα, ο οποίος ήθελε άμεσα την απόκτηση ενός δημιουργικού και πολυσύνθετου χαφ.
Τι γνωρίζουμε για το πρώτο κρούσμα mpox στην Ευρώπη: Η διαφορά της νέας επικίνδυνης παραλλαγής από τις προηγούμενες
Η εγκληματική ομάδα που τον οδήγησε στο θάνατο τον Μάθιου Πέρι: Του έδωσαν 20 φιαλίδια κεταμίνης σε 2 μήνες
Αττική ώρα μηδέν: Οικολογική τραγωδία μετά τις φωτιές – Στάχτη το 37% των δασών σε 8 χρόνια
Αποκλεισμός-σοκ της ΑΕΚ απ' τη Νόα! Η Ένωση άργησε να... ξυπνήσει και έμεινε οριστικά εκτός Ευρώπης!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr