Θετικό κρούσμα κορονοϊού στην Εθνική Πόλο Ανδρών - Σε καραντίνα και η Γυναικών!
Θετικός ο πολίστας Μανώλης Πρέκας - Σε καραντίνα παίκτες προπονητές στις εθνικές Ανδρών - Γυναικών, κλείνει το κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά για απολύμανση🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![(Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/2b7a0c83-20d4-4825-85aa-cb2e18100f91.jpg)
Θετικός στον κορονοϊό βρέθηκε ο διεθνής πολίστας Μανώλης Πρέκας, στον σχετικό έλεγχο που έγινε την Παρασκευή (31/7) και επιβεβαιώθηκε το πρωί του Σαββάτου (1/8). Ο νεαρός αθλητής είναι πλέον πολύ καλά στην υγεία του (παρουσίασε ελαφρά συμπτώματα με λίγο πυρετό την Πέμπτη), όπως ενημέρωσε η Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδας και αναρρώνει στο σπίτι του.
Αμέσως ενεργοποιήθηκε το πρωτόκολλο ασφαλείας και όλα τα μέλη των αντιπροσωπευτικών ομάδων Ανδρών και Γυναικών τέθηκαν σε προληπτική καραντίνα πέντε ημερών.
Σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ και του γιατρού της ΚΟΕ Γιώργου Μαρίνου (και μέλους της Υγειονομικής Επιτροπής της ΓΓΑ)- θα υποβληθούν τόσο σήμερα Σάββατο (1/8) το απόγευμα, όσο και την προσεχή Τρίτη (4/8) σε ελέγχους για τον covid-19, τηρώντας όλα τα σχετικά πρωτόκολλα.
Παράλληλα κλείνει το κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά για να γίνει απολύμανση.
Απόπειρα δολοφονίας Τραμπ: Ο 20χρονος εξασκήθηκε στην σκοποβολή και αγόρασε σφαίρες - «Φως» στις σκοτεινές κινήσεις του Κρουκς
Σοκ στον Πειραιά: Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα δολοφονίας 19χρονης - Την τραυμάτισε με αιχμηρό αντικείμενο
Τι προβλέπει το μεγάλο deal ανάμεσα σε COSMOTE TV και Nova: Ποια η επιπλέον χρέωση - Η πρεμιέρα του πολυαναμενόμενου πακέτου
Αθλήτρια της Εθνικής Στίβου βρέθηκε θετική σε έλεγχο ντόπινγκ - Aναμένεται επίσημη ανακοίνωση
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr