Στη Θεσσαλονίκη ο Κρμέντσικ: «Πρώτη μου επιλογή ο ΠΑΟΚ»
Ο Τσέχος σέντερ φορ Μίκαελ Κρμέντσικ ήρθε για να υπογράψει στον ΠΑΟΚ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο Μίκαελ Κρμέντσικ πάτησε Ελλάδα (copyright: Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/bc6d362a-064e-4bb5-a4bf-6232b69d1b87.jpg)
Στη Θεσσαλονίκη βρίσκεται ο Μίκαελ Κρμέντσικ για να ολοκληρώσει τη μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ. Ο Τσέχος στράικερ είναι ο εκλεκτός του Δικεφάλου για τη γραμμή κρούσης, όπου η ομάδα «πονάει» αρκετά όπως φάνηκε και στο κυριακάτικο παιχνίδι με την ΑΕΛ. Η αναποτελεσματικότητα και το «εύκολο» γκολ έλειψαν από τον Δικέφαλο που άφησε δύο βαθμούς στο Αλκαζάρ.
Αυτός ήταν κι ο λόγος για τον οποίο οι Θεσσαλονικείς εστίασαν τις ενέργειές τους στην απόκτηση επιθετικού και χαφ, θέλοντας να καλύψουν άμεσα τα «θέλω» του Πάμπλο Γκαρσία που έχει διαγνώσει το πρόβλημα. Και η λύση στο πρόβλημα ακούει στο όνομα του 27χρονου Κρμέντσικ, ο οποίος ανήκει στη βελγική Κλαμπ Μπριζ.
«Είμαι πολύ χαρούμενος γιατί ο ΠΑΟΚ είναι η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα. Εγώ και ο μάνατζέρ μου κάναμε καλή δουλειά. Ηταν η πρώτη μου επιλογή και γνωρίζω πράγματα για την ομάδα» δήλωσε ο Κρμέντσικ κατά την άφιξή του στη Θεσσαλονίκη δείχνοντας τη βούλησή του για να τελειώσει άμεσα η μετακίνησή του στον Δικέφαλο. Αλλωστε απομένουν τα τυπικά για να ολοκληρωθεί η συμφωνία για εξάμηνο δανεισμό, που θα περιλαμβάνει οψιόν αγοράς.
Η δέσμευση Μητσοτάκη για επιδότηση στο ρεύμα και οι αιχμές: Τα μηνύματα για Βόρεια Μακεδονία και Κυπριακό
«Πονοκέφαλος» τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια: Πόσο πιο ακριβά είναι σε σχέση με πέρυσι - Πού θα κάνουν τελικά διακοπές οι Έλληνες
Χρόνια πίσω η Ελλάδα στη διαχείριση αποβλήτων: Πώς κινδυνεύει να παγιδευτεί στα «δίχτυα» της κοστοβόρου καύσης
Καθημερινές ιστορίες εργασιακής τρέλας: Ο εργοδότης της κατέβαλλε αποζημίωση γιατί έβηξε σκόπιμα πάνω της κατά την πανδημία
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr