Στα Σεπόλια το απόγευμα της Τρίτης (3/8) οι Αντετοκούνμπο με το τρόπαιο του NBA
Το είπαν και το κάνουν πράξη ο Γιάννης και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο καθώς φέρνουν το πρωτάθλημα του NBA στα Σεπόλια🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![(copyright: AP)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/7bc0952d-b243-4c7c-b7d2-7d9a06c63e3e.jpg)
Ο Γιάννης και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο έχουν φτάσει στην κορυφή του κόσμου αλλά δεν ξεχνούν τις ρίζες τους. Είχαν δεσμευτεί ότι θα φέρουν το πρωτάθλημα του NBA στα Σεπόλια και το κάνουν πράξη καθώς έδωσαν ραντεβού με τους νεαρούς θαυμαστές τους αλλά και με όλους τους fans στην παλιά τους γειτονιά, εκεί απ' όπου ξεκίνησε το όνειρο. Ο «Greek Freak» με ανάρτηση στο Twitter ανακοίνωσε τη μέρα, την ώρα και τον τόπο της συνάντησης με τον κόσμο. Το απόγευμα της Τρίτης (3/8) στις 20.00 στο γηπεδάκι απ' όπου έκανε τα πρώτα του μπασκετικά βήματα. Μαζί του θα έχει και το τρόπαιο του NBA!
Ο Γιάννης και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο από το πρωί της Κυριακής (1/8) βρίσκονται στην Ελλάδα και είχαν ανακοινώσει κατά την άφιξή τους ότι θα γίνει ένα event στο ανοικτό γήπεδο του Τρίτωνα στα Σεπόλια προκειμένου να συναντήσουν τους μικρούς θαυμαστές τους, να παίξουν μαζί τους μπάσκετ, να φωτογραφηθούν με τους ίδιους αλλά και με το τρόπαιο του ΝΒΑ που κατέκτησαν οι Μιλγουόκι Μπακς.
Καύσωνας: Κορυφώνεται με 46 βαθμούς - Πότε η νέα θερμή εισβολή
Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Η συγκινητική στιγμή της απονομής στον Μίλτο Τεντόγλου
Κορονοϊός - Εμβόλιο: Ποιοι και πότε θα χρειαστούν και τρίτη δόση
Εμβόλια Pfizer - Moderna: Γιατί θα τα πληρώσει πιο ακριβά η Ε.Ε
SOS για την Αττική: Θα αναγεννηθεί η φύση μετά τη μεγάλη φωτιά; «Τείνουν κάποιες περιοχές να ερημοποιηθούν»
Στην Καλλιθέα Αττικής το πρώτο κρούσμα ιού του Δυτικού Νείλου, μετά από 3 χρόνια
Γυναίκες και παιδιά πιο ευάλωτοι στην ευλογιά των πιθήκων: Είναι εύκολο να μεταδοθεί; Η ενημέρωση Μαγιορκίνη
Δυναμική επιστροφή της κωμωδίας στην ελληνική τηλεόραση - Ο κόσμος αναζητά το γέλιο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr