Στο πλευρό της ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητας ο ΟΦΗ με δυνατό μήνυμα: «Να είσαι ό,τι αισθάνεσαι και να λες ό,τι νιώθεις»
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![ΠΑΕ ΟΦΗ](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/b9905854-8b27-490f-8a0b-fae2f8257ac1.jpg)
Η ΠΑΕ ΟΦΗ για ακόμη μια σεζόν βρίσκεται στο πλευρό της ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητας. Η κρητική ομάδα που τον Ιούνιο του 2021 έκανε... επανάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο ντύνοντας το λογότυπό της στα χρώματα του Pride Month, αυτή τη φορά «έντυσε» στους ίδιους χρωματισμούς τους αριθμούς στη φανέλα, όπου αντί των ονομάτων υπάρχει η επιγραφή PRIDE MONTH.
Στο υπέροχο μήνυμά της η ΠΑΕ ΟΦΗ έγραψε: «Να είσαι ό,τι αισθάνεσαι και να λες ό,τι νιώθεις, γιατί εκείνοι που ενοχλούνται δεν έχουν σημασία κι εκείνοι που έχουν σημασία δεν ενοχλούνται! Πάντα δίπλα στην ΛΟΑΤΚΙ+ κοινότητα στην Ελλάδα και σε όλο τον κόσμο!».
Δυστυχώς όμως τα σχόλια κάτω απ' την ανάρτηση της κρητικής ΠΑΕ δείχνουν ότι η κοινωνία του ποδοσφαίρου, που ουσιαστικά αποτελεί και μια μικρογραφία της κοινωνίας γενικότερα, κάθε άλλο παρά έτοιμη είναι. Κάτι ανάλογο είχε συμβεί και πέρυσι αλλά η ΠΑΕ ΟΦΗ παραμένει σταθερή στις αξίες της. Το θετικό είναι ωστόσο ότι τα likes υπερτερούν των αρνητικών σχολίων.
Απόπειρα δολοφονίας Τραμπ: Ο 20χρονος εξασκήθηκε στην σκοποβολή και αγόρασε σφαίρες - «Φως» στις σκοτεινές κινήσεις του Κρουκς
Σοκ στον Πειραιά: Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα δολοφονίας 19χρονης - Την τραυμάτισε με αιχμηρό αντικείμενο
Τι προβλέπει το μεγάλο deal ανάμεσα σε COSMOTE TV και Nova: Ποια η επιπλέον χρέωση - Η πρεμιέρα του πολυαναμενόμενου πακέτου
Αθλήτρια της Εθνικής Στίβου βρέθηκε θετική σε έλεγχο ντόπινγκ - Aναμένεται επίσημη ανακοίνωση
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr