ΑΕΚ: Θερμή υποδοχή στην αποστολή της ομάδας - Μοναδικό πρόβλημα η απουσία του Αραούχο
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
Η προετοιμασία της ΑΕΚ ολοκληρώθηκε και οι Κιτρινόμαυροι είναι πανέτοιμοι για τον τελικό Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ που θα φιλοξενηθεί στο Πανθεσσαλικό το βράδυ της Τετάρτης 24/5 (20.30). Η Ένωση προπονήθηκε το πρωί στα Σπάτα κι ακολούθως αναχώρησε για τον Βόλο.
Μάλιστα κατά την άφιξη της αποστολής στην Πορταριά υπήρξε θερμή υποδοχή από μερικούς φίλους της ομάδας που βρέθηκαν εκεί για να εμψυχώσουν τους Κιτρινόμαυρους. Από την ΑΕΚ είχαν ζητήσει να μην υπάρξει μεγάλη υποδοχή κάτι που τήρησαν οι οπαδοί της Ένωσης. Κι αυτό για να μείνει η ομάδα απόλυτα συγκεντρωμένη στον τελικό.
O Ματίας Αλμέιδα πήρε μαζί του όλους τους ποδοσφαιριστές και θα ανακοινώσει την τελική 20άδα λίγο πριν από την αναμέτρηση. Επί της ουσίας, ο μοναδικός παίκτης που δεν υπολογίζεται στα πλάνα του Αργεντινού κόουτς είναι ο Σέρχιο Αραούχο, ο οποίος έχει τεθεί νοκ άουτ. Θα βρίσκεται όμως στο πλευρό των συμπαικτών του στο Πανθεσσαλικό καθώς ταξίδεψε με την υπόλοιπη αποστολή.
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr