Μεγάλη νίκη του ΠΑΣ Γιάννινα επί της Κηφισιάς σε δύο δόσεις με εκτελεστή τον Κόντε
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Intime](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/93110d05-b2e5-4c32-b8ed-d67aac461678.jpg)
Σε ένα ματς που άρχισε το βράδυ του Σαββάτου (19/8) και τελείωσε το απόγευμα της Κυριακής (20/8) -περίπου 24 ώρες αργότερα λόγω πτώσης της τάσης του ρεύματος σε έναν πυλώνα- ο ΠΑΣ Γιάννινα επιβλήθηκε με 3-0 της νεοφώτιστης Κηφισιάς στους Ζωσιμάδες. Ηταν μια ιδανική πρεμιέρα στη Super League για την ομάδα του Θανάση Στάικου σε αντίθεση με την ομάδα των βορείων προαστίων που υπέστη μια βαριά ήττα.
Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Γιαννιώτες ήταν ο άτυχος της περασμένης διετίας (λόγω σοβαρών τραυματισμών) Πέδρο Κόντε, ο οποίος πέτυχε δύο απ' τα τρία γκολ της ομάδας (ένα με πέναλτι το Σάββατο κι ένα με φάουλ την Κυριακή), ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Γκάρο στις καθυστερήσεις.
Ο Κόντε άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι στο 31', ενώ διαμόρφωσε το 2-0 στο 53' με εκτέλεση φάουλ. Το τελικό 3-0 πέτυχε ο Γκάρο με κεφαλιά στο 90+8' κι ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα έπαιζε με παίκτη λιγότερο απ' το 82' λόγω αποβολής του Καραχάλιου.
ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος): Κλέιμαν, Σόρια, Κιάκος (43’ Τσαούσης), Εραμούσπε, Παντελάκης, Τζίνο, Καραχάλιος, Ριένστρα (74’ Λιάσος), Τζίμας (83’ Γκάρο), Παμλίδης, Κόντε (84’ Ροσέρο).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Αναστασίου): Κρίστινσον, Σάκιτς, Λούμορ (88’ Ιπαλίμπο), Βαφέας, Τσάπαν, Ιπαλίμπο (46’ Μπαρμπόσα), Αντούνες (83’ Πρίτσας/90’+9’), Αντερέγκεν (46’ Νίνης), Οζέγκοβιτς, Μασούρας, Τετέι.
Άφαντοι οι σαμποτέρ του σιδηροδρομικού δικτύου στο Παρίσι - «Τρέχουν» οι έρευνες των Αρχών
Οι Gojira έγραψαν Ιστορία: Όταν η metal μπήκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και... αποκεφάλισε Αντουανέτες — Η μπάντα-προστάτης του περιβάλλοντος
Πρώτο στην προτίμηση των νεοεισερχόμενων φοιτητών το Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Αθήνας - Ποια τμήματα τους προσελκύουν
Η στιγμή που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο εντοπίζει τη μητέρα του στο πλήθος που έβλεπε την Τελετή Έναρξης
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr