Η επένδυση του ΠΑΟΚ στις ακαδημίες αποφέρει καρπούς: Επιβραβεύσεις και συμβόλαια σε νέα παιδιά
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 2 λεπτά ┋
Σταθερός στο στόχο του και συνεπής στο να επιβραβεύει την προσπάθεια των νέων ποδοσφαιριστών και να προστατεύει την μεγάλη επένδυση που έχει κάνει στις ακαδημίες του, ο ΠΑΟΚ «δένει» με επαγγελματικά συμβόλαια τα παιδιά του PAOK Academy. Από την έναρξη του 2023, ο Δικέφαλος φρόντισε να ανανεώσει, να επεκτείνει, αλλά και να υπογράψει συμβόλαια με έναν διόλου ευκαταφρόνητο αριθμό νεαρών αθλητών.
Όπως σημειώνουν οι Θεσσαλονικείς: Από τους «μεγαλύτερους», ο Δημήτρης Τσοπούρογλου (2002) έχει συμβόλαιο έως το 2025, ο Βασίλης Γρόσδης (2002) ανανέωσε έως το 2025, ο Αργύρης Δαρέλας (2003) έως το 2024, όπως και Αλέξανδρος Τσιόπτσης (2003), ο Γιάννης Μανωλιούδης (2003) και ο Αναστάσιος Μελετίδης (1999).
Σε ό,τι αφορά τους γεννημένους το 2004, ο Δημήτρης Μοναστηρλής θα ανήκει στον ΠΑΟΚ έως το 2027, ο Λάμπρος Σμυρλής μέχρι το 2025, όπως και οι Γιώργος Κουλούρης, Μάριος Σινανάι, Βίκτορ Ρούμιαντσεφ, ο Θοδωρής Καλόγηρος υπέγραψε μέχρι το 2026, ενώ ο Ζήσης Τσίκος έως το 2024.
Επίσης, η γενιά των 2005, έχει επαγγελματικά συμβόλαια – για την ακρίβεια ανανεώσεις συμβολαίων έως το 2026 – για τους Δημήτρη Κωττά, Κωνσταντίνο Γκούμα, Χαράλαμπο Γεωργιάδη, ο οποίος παραχωρήθηκε ως δανεικός στην Σαμπντόρια, Αλέξανδρο Αδάμ, Ταξιάρχη Φίλων και Νίκο Δεληγιάννη.
Από την γενιά των 2006, επαγγελματίες είναι πλέον οι Βασίλης Παπαγεωργίου, Κωνσταντίνος Πολυκράτης, Στάθης Πανικίδης, Μάριος Καλαϊτσίδης και Δημήτρης Χατσίδης, οι οποίοι υπέγραψαν συμβόλαιο έως το 2026. Στην ίδια γενιά ανήκουν και οι Γρηγόρης Πολιτάκης, Μαξιμίλιαν Σνάουτσνερ, οι οποίοι υπέγραψαν συμβόλαιο τον Ιούλιο του 2022 με ισχύ έως το 2025.
Όσο για τους γεννημένους το 2007, επαγγελματίας είναι ο Στάθης Μπελερής (έως το 2025), οι Δημήτρης Μπαταούλας, Έντι Ντούνγκα και Κωνσταντίνος Βυρσωκινός (έως το 2026). Το νέο απόκτημα, εξάλλου, ο Γιάννης Καραγιαννίδης (2007), υπέγραψε επαγγελματικό συμβόλαιο επίσης έως το 2026.
Τέλος, ο μικρότερος μας επαγγελματίας, γεννημένος το 2008 (οι πρωταθλητές στην Κ15), είναι ο Δημήτρης Μπέρδος, που υπέγραψε μέχρι το 2026.
Νέα μέτρα για την ακρίβεια στο ρεύμα προανήγγειλε ο Μητσοτάκης: Έκτακτο τέλος στους παραγωγούς ενέργειας για επιδότηση τον Αύγουστο
Πειραιάς: Εμπλεκόμενος στην δολοφονία Λυγγερίδη ο 20χρονος σύντροφος της ανήλικης που μαχαίρωσε 19χρονη
ΗΠΑ: Εκτός περιμέτρου ασφαλείας το κτίριο από το οποίο ο δράστης πυροβόλησε τον Τραμπ - «Παταγώδης αποτυχία»
Ιστορική στιγμή: Η σπανιότερη φάλαινα στον κόσμο μπορεί να ξεβράστηκε σε παραλία - Δεν την είχε συναντήσει ποτέ άνθρωπος
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr