Οι γυναίκες του ΠΑΟΚ πήραν το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και οδεύουν ολοταχώς για ακόμα ένα πρωτάθλημα
🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Intime](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/32d89eee-bb77-46f9-9ef1-e81e6d62aabd.jpg)
Η ομάδα γυναικών του ΠΑΟΚ κυριάρχησε στο ντέρμπι κορυφής με τον Παναθηναϊκό και οδεύει ολοταχώς για ακόμα μία κατάκτηση πρωταθλήματος στη Football League γυναικών. Οι παίκτριες του Δικεφάλου επικράτησαν με 3-2 στη Θεσσαλονίκη και διεύρυναν στους οχτώ βαθμούς τη διαφορά τους από το Τριφύλλι που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.
Οι Πράσινοι προηγήθηκαν στο σκορ με την Ντομόντ στο 16ο λεπτό, όμως ο Δικέφαλος ισοφάρισε (1-1) με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Μίτκου στο 38'. Ο ΠΑΟΚ έκανε την ανατροπή στο 49' με τη Χέλβαλ (2-1), αλλά το Τριφύλλι ισοφάρισε (2-2) και πάλι με την Ντόμοντ στο 56'. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε η Παπαδοπούλου στο 80'.
ΠΑΟΚ: Νόιχαους, Κιουρεξίδου, Αχμέντοβα, Γκούνη, Μήτκου, Χαλατσογιάννη, Στράντζαλη, Γιοβάνη (Βαρδαλή 70'), Καλέση (Κατσάνου 8', Παπαδοπούλου 70'), Ακίντα, Χέλμβαλ.
Παναθηναϊκός: Γιαννακούλη, Δημητρίου, Μάια, Σιδηρά, Νεφρού, Κακαμπούκη, Ρόγκαν, Ντόμοντ, Χαμαλίδου, Κοκοτσάκη (Γκραντ 40', Κατωπόδη 86'), Σπυριδωνίδου.
Tα highlights του αγώνα
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr