Elite Γερμανός διαιτητής ορίστηκε στη ρεβάνς Κυπέλλου του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο
Ο Ντάνιελ Σίμπερτ έχει διαιτητεύσει αγώνες στο Champions League, το Euro και φυσικά την Bundesliga🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
Elite διαιτητής ορίστηκε για να σφυρίξει την Τετάρτη (21/2, 19.00) το δεύτερο παιχνίδι του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ στη Λεωφόρο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.
Ο λόγος για τον Γερμανό Ντάνιελ Σίμπερτ, ο οποίος έχει έρθει κι άλλες φορές στη χώρα μας προκειμένου να διαιτητεύσει. Στο πρωτάθλημα είχε σφυρίξει τον περασμένο Απρίλιο ματς για τα πλέι οφ στην Τούμπα μεταξύ των δύο ομάδων, όπου οι Πράσινοι είχαν επικρατήσει 2-1 του Δικεφάλου.
Παράλληλα, ήταν ο διαιτητής στο Ελλάδα - Γαλλία (2-2) τον περασμένο Νοέμβριο στην OPAP Arena για την τελευταία αγωνιστική των προκριματικών του EURO 2024.
Ο Σίμπερτ έχει διαιτητεύσει αγώνες σε επίπεδο Champions League, σφυρίζει ματς της Bundesliga, ενώ είχε οριστεί και σε αγώνα του Euro 2020.
Βοηθοί του Σίμπερτ είναι οι συμπατριώτες του Γιαν Σάιντελ και Ράφαελ Φόλτιν, 4ος ο Κουμπαράκης, ενώ στο VAR ο επίσης Γερμανός Μπένγιαμιν Κόρτους, με βοηθό τον Μπούξμπαουμ.
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr