Super League: Πέρασε απ' την Τρίπολη ο Βόλος κι έκανε σημαντικό βήμα στη μάχη για την παραμονή
Αστέρας Τρίπολης - Βόλος 0-2🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋ 🗣️ Ανοικτό για σχολιασμό
![Intime](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/96df6736-038f-4bdd-badb-1b1f7630b589.jpg)
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης πέτυχε ο Βόλος αρχίζοντας ιδανικά τα πλέι άουτ της Super League.
Σε ένα παιχνίδι που έγινε κεκλεισμένων των θυρών μετά από απόφαση της ΔΕΑΒ, λόγω μη σύννομης λειτουργίας του συστήματος ηλεκτρονικής εποπτείας, η θεσσαλική ομάδα έκανε πολύ σημαντικό βήμα για την παραμονή στην κατηγορία.
Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές φάσεις ούτε και καλό ρυθμό και ολοκληρώθηκε δίχως τέρματα. Στο δεύτερο 45λεπτο ο Βόλος ήταν αποτελεσματικός και εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που είχε καθαρίζοντας το παιχνίδι σε διάστημα έξι λεπτών! Στο 63' ο Κόμπα έφυγε στην αντεπίθεση και νίκησε τον Γραμματικάκη γράφοντας το 0-1, ενώ στο 69' ο Γκαρσία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.
Αστέρας Τρίπολης: Γραμματικάκης, Καστάνιο, Ατιένθα, Χουχούμης (75΄ Αλβαρες), Λύρατζης, Σουρλής (46΄ Γκρόζντανιτς), Αλάγκμπε, Μπαρτόλο (84΄ Σίτο), Κρεσπί, Παλάσιος (67΄ Ζουγλής), Κωστέας (75΄ Μάντζης).
Βόλος: Κόβατς, Αλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης (90 +7΄ Ασλανίδης), Λούνα, Γκλάβτσιτς, Ντε Καμπς, Μπερτόλιο (77΄ Τσοκάνης / 86΄ Τρουιγέ), Κόμπα, Μύγας, Γκαρσία (86΄ Μωραϊτης).
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr