Παραιτήθηκε από την προεδρία της Superleague ο Μπαταγιάννης
Επειτα από δέκα μήνες παρουσίας στη Λίγκα επικαλέστηκε προσωπικούς λόγους και αποχώρησε🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο Βαγγέλης Μπαταγιάννης (αριστερά) επικαλέστηκε προσωπικούς λόγους και παραιτήθηκε από τη Λίγκα (Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/cf3e6b48-c738-4cec-8d3d-2671e7cf5ffd.jpg)
Παρελθόν αποτελεί από την προεδρία της Superleague ο Βαγγέλης Μπαταγιάννης. Η θητεία του στον προεδρικό θώκο της Λίγκας διήρκησε περίπου δέκα μήνες καθώς όπως γνωστοποίησε προς το διοικητικό συμβούλιο της διοργανώτριας αρχής μέσω επιστολής, παραιτείται για προσωπικούς λόγους.
Στην επιστολή του τονίζει ότι «με δεδομένο ότι στα ιδιαίτερα αυξημένα προβλήματα του Συνεταιρισμού, δεν έχω πλέον τη δυνατότητα λόγω των σοβαρών προσωπικών προβλημάτων, να αφιερώσω περισσότερο χρόνο για την επίλυση τους και θεωρώ ότι θα ήταν προτιμότερο για το συμφέρον του Συνεταιρισμού να με διαδεχθεί κάποιος που θα μπορεί να διαθέσει περισσότερο», σημειώνοντας ότι «οι λόγοι παραίτησης είναι καθαρά προσωπικοί».
Και καταλήγει: «Παρακαλώ τον Αναπληρωτή Πρόεδρο του Συνεταιρισμού (σ.σ. Χρήστος Δάρας) όπως άμεσα ενεργοποιήσει τις διαδικασίες, για την εκλογή νέου Προέδρου ώστε να μη δημιουργηθεί πρόβλημα στη λειτουργία του».
Λίγο αργότερα η Superleague επισημοποίησε την παραίτηση Μπαταγιάννη με την εξής ανακοίνωση: «Ανακοινώνεται ότι ο κ. Ευάγγελος Μπαταγιάννης υπέβαλλε σήμερα την παραίτησή του από τη θέση του προέδρου του Διοικητικού Συμβουλίου της Super League για προσωπικούς λόγους».
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr