ΝΒΑ: Oλα θυμίζουν 1974 στους Μπακς του Αντετοκούνμπο
Η προ 45αετίας πορεία του Μιλγουόκι θυμίζει έντονα την φετινή🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο σουπερστάρ των Μπακς Γιάννης Αντετοκούνμπο](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/242bbeb0-c9de-49d6-a65a-0b76a9c257ce.jpg)
Πυκνώνουν τα … «σημάδια» που δείχνουν ότι οι Μπακς βαδίζουν στα χνάρια της ομάδας του 1974. Τότε ήταν η τελευταία φορά που το Μιλγουόκι βρέθηκε στην κορυφή της περιφέρειας του, κάτι που επαναλήφθηκε φέτος 45 χρόνια μετά.
Πρόσφατα η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο κέρδισε στο Game2 των πλέι οφ τους Πίστονς με 120-99. Διαφορά άνω των 20 πόντων πήρε και στο πρώτο ματς κάτι που επίσης είχε να συμβεί σε πρώτη φάση πλέι οφς για τους Μπακς από το 1974. Τότε το Μιλγουόκι είχε θέσει νοκ άουτ τους Λέικερς με 4-1 νίκες.
Όπως πριν από 45 χρόνια , έτσι και σήμερα οι Μπακς διαθέτουν έναν ηγέτη που προβάλει ως φαβορί για τον τίτλο του MVP, τότε ήταν ο Καρίμ Αμπντούλ Τζαπάρ, τώρα είναι ο ανεπανάληπτος Γιάννης Αντετοκούνμπο.
Διαβάστε ακόμη
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr