ΠΑΟΚ: Τρέλα στη Θεσσαλονίκη – Το πάρτι του αιώνα στον Λευκό Πύργο! (vids+pics)
Πλήθος εκστασιασμένου κόσμου πλημμύρισε την πόλη για την κατάκτηση ενός ιστορικού τίτλου - Ο ΠΑΟΚ γιορτάζει και μαζί του η Θεσσαλονίκη ξενυχτά🕛 χρόνος ανάγνωσης: 3 λεπτά ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/e8e65d15-91b2-49d1-bb06-5213b8294ca9.jpg)
«Αυτό είναι σωστό, πρωτάθλημα και κύπελλο στον Πύργο τον Λευκό» ήταν το σύνθημα που δονούσε για ώρες τη Θεσσαλονίκη! Η πομπή με το πούλμαν που μετέφερε τους πρωταθλητές στον Λευκό Πύργο, εκεί που είχαν συγκεντρωθεί χιλιάδες οπαδοί του «δικέφαλου του βορρά» ξεκίνησε με αρκετή καθυστέρηση μετά τη μεγαλειώδη φιέστα στο γήπεδο της Τούμπας. Ωστόσο, κανέναν δεν ένοιαζε η προσμονή. Άλλωστε, οι οπαδοί του ΠΑΟΚ περίμεναν 34 ολόκληρα χρόνια, οπότε, λίγες ώρες παραπάνω δεν θα τους ένοιαζαν για να αποθεώσουν την αρμάδα που έφτιαξε ο Ιβάν Σαββίδης για να σαρώσει τους εν Ελλάδι τίτλους...
Το διώροφο ανοικτό πούλμαν, ξεκίνησε από το γήπεδο της Τούμπας πέντε λεπτά πριν τα μεσάνυχτα και με συνοδεία από δίκυκλα κι αυτοκίνητα των οπαδών, κατευθύνθηκε προς το κέντρο της πόλης. Μπροστά στεκόταν όρθιος ο Ιβάν Σαββίδης, που δεν σταμάτησε στιγμή να χαιρετά τους οπαδούς, που με τη σειρά τους τον αποθέωναν.
![2130722_1.jpg 2130722_1.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130722_1.jpg)
Πιο πίσω στη... γαλαρία είχε στηθεί πάρτι με συνθήματα, πυρσούς και μπύρες! Άπαντες απολάμβαναν κάθε μέτρο που διήνυε το πούλμαν και δεν σταματούσαν να τραβούν φωτογραφίες και βίντεο από τις εκδηλώσεις λατρείας των οπαδών.
![2130719_1.jpg 2130719_1.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130719_1.jpg)
Η Θεσσαλονίκη έμοιαζε με μεθυσμένη πολιτεία για το καμάρι της πόλης, τον ΠΑΟΚ που έφτασε πανάξια στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, όντας αήττητος κι ενώ απομένει άλλο ένα ματς για να κλείσει τη χρονιά χωρίς να γνωρίσει ήττα.
![2130734.jpg 2130734.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130734.jpg)
Το πούλμαν κινείτο με ρυθμούς χελώνας, όμως αυτό δεν ένοιαζε κανέναν, καθώς άπαντες απολάμβαναν τις στιγμές λατρείας που γνώριζαν από τους οπαδούς, που ήταν συγκεντρωμένοι καθ’ όλη την πορεία του προς το κέντρο.
![2130740.jpg 2130740.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130740.jpg)
Λίγα λεπτά πριν τις δύο, το πούλμαν έφτασε στον τελικό προορισμό του, στον Λευκό Πύργο και για μία ακόμα φορά η νύχτα έγινε μέρα από τα εκατοντάδες βεγγαλικά που άναψαν οι εκστασιασμένοι οπαδοί!
![2130766.jpg 2130766.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130766.jpg)
Το σύνθημα «να ‘τοι οι πρωταθλητές» δόνησε για μία ακόμα φορά την ατμόσφαιρα, την ώρα που παίκτες και πρόεδρος άκουγαν ρυθμικά τα ονόματά τους, με τους οπαδούς να ζητούν… επιτακτικά την κατάκτηση του νταμπλ!
![2130715_1.jpg 2130715_1.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130715_1.jpg)
Στιγμές μοναδικές, αξέχαστες, που θα μείνουν για πάντα χαραγμένες στις μνήμες των φίλων του ΠΑΟΚ και όχι μόνο. Ενα παθιασμένο πλήθος σε ένα μοναδικό ξέσπασμα χαράς.
![2130809.jpg 2130809.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130809.jpg)
To ατελείωτο πάρτι άρχισε από νωρίς το απόγευμα όταν συγκεντρώθηκε πλήθος κόσμου, που δεν μπόρεσε να δώσει το «παρών» στην Τούμπα, προκειμένου να παρακολουθήσει το παιχνίδι και τη φιέστα που ακολούθησε από μια τεράστια γιγαντοοθόνη που είχε στηθεί στην παραλιακή οδό, κοντά στο άγαλμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου.
![2130756.jpg 2130756.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130756.jpg)
Ηταν η αρχή μιας αξέχαστης γιορτής που κράτησε μέχρι πρωίας. Ο ΠΑΟΚ γιορτάζει και μαζί του όλη η Θεσσαλονίκη ξενυχτά...
![2130753.jpg 2130753.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130753.jpg)
Δείτε video και φωτογραφίες με όλα όσα έγιναν στο... πάρτι του αιώνα
![2130768.jpg 2130768.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130768.jpg)
![2130807.jpg 2130807.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130807.jpg)
![2130711.jpg 2130711.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130711.jpg)
![2130712.jpg 2130712.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130712.jpg)
![2130538.jpg 2130538.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130538.jpg)
![2130520_1.jpg 2130520_1.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130520_1.jpg)
![2130413.jpg 2130413.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130413.jpg)
![2130412.jpg 2130412.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130412_0.jpg)
![57536336_1049844718536046_8418280365679968256_n.jpg 57536336_1049844718536046_8418280365679968256_n.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/57536336_1049844718536046_8418280365679968256_n.jpg)
![aaaa.jpg aaaa.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/aaaa.jpg)
![pyrgos.jpg pyrgos.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/pyrgos_0.jpg)
![pyrgos2.jpg pyrgos2.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/pyrgos2.jpg)
![58383398_408558516611290_8743344944002891776_n.jpg 58383398_408558516611290_8743344944002891776_n.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/58383398_408558516611290_8743344944002891776_n.jpg)
![57420733_1623982551038116_7117981709760462848_n.jpg 57420733_1623982551038116_7117981709760462848_n.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/57420733_1623982551038116_7117981709760462848_n.jpg)
![2130412_1.jpg 2130412_1.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130412_1.jpg)
![pyrgos.jpg pyrgos.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/pyrgos.jpg)
![paok2_copy.jpg paok2_copy.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/paok2_copy.jpg)
![paok4_copy_copy.jpg paok4_copy_copy.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/paok4_copy_copy.jpg)
![paok5.jpg paok5.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/paok5_0.jpg)
![2130045.jpg 2130045.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2130045.jpg)
![2129802.jpg 2129802.jpg](/sites/default/files/images/2019/04/2129802.jpg)
Βαρύς o πέλεκυς για τον Καναδά μετά την κατασκοπεία με drone από την προπονήτρια ποδοσφαίρου
Ο υπερτουρισμός πιέζει ασφυκτικά τα νησιά: SOS για Σαντορίνη, Κουφονήσια και... νερό
Τιμολόγια ρεύματος: Αποκαλυπτήρια για τις επιδοτήσεις - Στο 40% «κλειδώνει» η αύξηση της τιμής
Πρεμιέρα για την Ελλάδα με συγκίνηση και δάκρυα – Το λαμπρό μέλλον και η παρακαταθήκη για νέες επιτυχίες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr