Αστέρας Τρίπολης: Εγινε αποδεκτή η παραίτηση Παντελίδη
Παρελθόν αποτελεί από τον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης ο Σάββας Παντελίδης, ο οποίος υπέβαλε την παραίτησή του από τους Αρκάδες🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Μένει η λύση της συνεργασίας του με τον Αστέρα Τρίπολης (Intime/Κωνσταντόπουλος Βασίλης)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/93c3285f-3574-40e0-b1fe-a0c7d0ffa7e4.jpg)
Η ομάδα της Τρίπολης έκανε αποδεκτή την παραίτησή του κι εξέδωσε σχετική ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ Αστέρας Τρίπολης ανακοινώνει ότι ο προπονητής Σάββας Παντελίδης υπέβαλε την παραίτησή του από την τεχνική ηγεσία της ομάδος και αυτή έγινε αποδεκτή. Ευχαριστούμε τον κ. Παντελίδη για την προσφορά του στην ομάδα μας και τού ευχόμαστε κάθε επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του».
Από την πλευρά του, ο Ελληνας προπονητής, που όπως όλα δείχνουν είναι το φαβορί να αναλάβει τον Αρη, στην αποχαιρετιστήρια δήλωσή του, τόνισε: «Περάσαμε έναν χρόνο μαζί με καλές και κακές στιγμές. Απλώς νομίζω ότι έφτασε η ώρα για το καλό και των δύο πλευρών να χωρίσουν οι δρόμοι μας.
Θέλω να ευχαριστήσω τους ιδιοκτήτες, κυρίους Καϋμενάκη και Μπάκο, τη διοίκηση, τους ποδοσφαιριστές και όλη την οικογένεια του Αστέρα για τη συνεργασία και ένα μεγάλο ευχαριστώ στον κόσμο για την αγάπη που μού προσέφερε. Εύχομαι ο Αστέρας να εκπληρώσει τους αγωνιστικούς του στόχους. Εις το επανιδείν».
Τι γνωρίζουμε για το πρώτο κρούσμα mpox στην Ευρώπη: Η διαφορά της νέας επικίνδυνης παραλλαγής από τις προηγούμενες
Η εγκληματική ομάδα που τον οδήγησε στο θάνατο τον Μάθιου Πέρι: Του έδωσαν 20 φιαλίδια κεταμίνης σε 2 μήνες
Αττική ώρα μηδέν: Οικολογική τραγωδία μετά τις φωτιές – Στάχτη το 37% των δασών σε 8 χρόνια
Αποκλεισμός-σοκ της ΑΕΚ απ' τη Νόα! Η Ένωση άργησε να... ξυπνήσει και έμεινε οριστικά εκτός Ευρώπης!
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr