Αγγελος Αναστασιάδης: «Ημασταν συνεχώς μια φάση πίσω από την Ιταλία»
Εμφανώς απογοητευμένος ο ομοσπονδιακός τεχνικός, προσπαθεί να εστιάσει στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Αρμενία🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο ομοσπονδιακός τεχνικός Αγγελος Αναστασιάδης (Intime/Ματθαίος Γιώργος)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/a41ff94d-3f80-40bd-9428-74fb6eed7edf.jpg)
Ο Αγγελος Αναστασιάδης αναφέρθηκε στην κακή εικόνα της εθνικής στην αναμέτρηση, κάνοντας αναφορά και στη διαφορά ετοιμότητας των δυο ομάδων, τονίζοντας: «Ημασταν πολύ κακοί, δεν δικαιούμασταν τίποτα από το παιχνίδι. Δεν πρέπει να το ξεχάσουμε, αλλά να συνειδητοποιήσουμε τι έγινε. Είχαμε πρόβλημα σε όλες τις γραμμές. Είμαι στεναχωρημένος διότι ήρθε ο κόσμος να μας δει και δε δείξαμε τίποτα από αυτά που μπορούμε. Ολα ήταν λάθος. Η αντίπαλη ομάδα ήταν πιο φρέσκια, πιο δυνατή από εμάς, και αυτό δεν είναι δικαιολογία, είναι μια κατάσταση που την γνωρίζαμε. Ημασταν συνεχώς μια φάση πίσω. Ολοι έχουμε ευθύνη για αυτή την εικόνα. Ελπίζω πως θα είμαστε πιο ανταγωνιστικοί με την Αρμενία».
Ο Βασίλης Μπάρκας σχολίασε: «Δε με απασχολεί η δική μου εμφάνιση από τη στιγμή που δεν τα καταφέραμε. Δεν μπήκαμε καλά στο παιχνίδι. Η Ιταλία μας πίεσε πολύ. Στα αποδυτήρια, μιλήσαμε με τον προπονητή για να δούμε τι μπορούμε να αλλάξουμε. Δε μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο από το δούμε το τι φταίει. Πρέπει να αφήσουμε αυτό το παιχνίδι και να ετοιμαστούμε για το ματς με την Αρμενία, εκεί που θα πρέπει μα πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Ευχαριστούμε το κόσμο που ήρθε, ελπίζω να έρθουν και στο επόμενο παιχνίδι»
Η δέσμευση Μητσοτάκη για επιδότηση στο ρεύμα και οι αιχμές: Τα μηνύματα για Βόρεια Μακεδονία και Κυπριακό
«Πονοκέφαλος» τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια: Πόσο πιο ακριβά είναι σε σχέση με πέρυσι - Πού θα κάνουν τελικά διακοπές οι Έλληνες
Χρόνια πίσω η Ελλάδα στη διαχείριση αποβλήτων: Πώς κινδυνεύει να παγιδευτεί στα «δίχτυα» της κοστοβόρου καύσης
Καθημερινές ιστορίες εργασιακής τρέλας: Ο εργοδότης της κατέβαλλε αποζημίωση γιατί έβηξε σκόπιμα πάνω της κατά την πανδημία
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr