ΠΑΟΚ: Παραίτηση Μίχελ, o Μπράνκο στο πόστο του αθλητικού διευθυντή
Ο Σλοβάκος άνοιξε την πόρτα της εξόδου, με τον Πορτογάλο να τον διαδέχεται🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ο Λούμπος Μίχελ (Eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/2c5b91df-3df6-4d66-81f3-e6d2a797b33f.jpg)
Με μια λιτή ανακοίνωση, η ΠΑΕ ΠΑΟΚ γνωστοποίησε την αποδοχή της παραίτησης που υπέβαλλε ο Λούμπος Μίχελ, με τον Μάριο Μπράνκο να παίρνει τη σκυτάλη στον θώκο του αθλητικού διευθυντή.
«Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει πως έγινε δεκτή η παραίτηση που υπέβαλε ο Λούμπος Μίχελ από τη θέση του μέλους του Δ.Σ. και του Αθλητικού Διευθυντή. Ο κ. Μίχελ θα παραμείνει σε θέση εξωτερικού συμβούλου για θέματα ποδοσφαίρου και τη θέση του Αθλητικού Διευθυντή αναλαμβάνει ο Μάριο Μπράνκο. Η συμβολή του κ. Μίχελ τα τελευταία τρία χρόνια ήταν σημαντική και τον ευχαριστούμε θερμά», αναφέρει η ανακοίνωση της ασπρόμαυρης ΠΑΕ.
Είναι μια εξέλιξη που, ουσιαστικά, βρίσκει τους ασπρόμαυρους… προετοιμασμένους αν σκεφτεί κανείς πως από τη στιγμή που ο Μάριο Μπράνκο υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον «Δικέφαλο του Βορρά» είχε διαφανεί η επικείμενη αλλαγή.
Κάτι παρόμοιο άλλωστε είχε συμβεί και όταν ο Λούμπος Μίχελ βρέθηκε στον ΠΑΟΚ. Τότε ο Σλοβάκος είχε βρει τον Φρανκ Αρνεσεν στη θέση του αθλητικού διευθυντή, και λίγους μήνες αργότερα, τον διαδέχθηκε.
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr