ΠΑΟΚ: Αυτός θα είναι ο νέος ρόλος του Λούμπος Μίχελ
Οι δηλώσεις του Σλοβάκου πρώην αθλητικού διευθυντή της ασπρόμαυρης ΠΑΕ για την επόμενη μέρα της σχέσης του με τον ΠΑΟΚ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Λούμπος Μίχελ (Eurokinissi)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/9131672d-50b6-46a3-93bb-4ea11e7aa901.jpg)
Ο Λούμπος Μίχελ παραιτήθηκε από την θέση του Αθλητικού διευθυντή, σχεδόν ένα μήνα πριν την ολοκλήρωση του συμβολαίου του με τον ΠΑΟΚ, και στις πρώτες του δηλώσεις για την επόμενη μέρα του στο χώρο του ποδοσφαίρου, αναφέρθηκε στον «συμβουλευτικό ρόλο» που θα έχει στο πλευρό του Ιβάν Σαββίδη και των ασπρόμαυρων.
«Αποχωρώ από τη θέση του αθλητικού διευθυντή μετά από κοινή συμφωνία με τον ιδιοκτήτη του συλλόγου Ιβάν Σαββίδη, θα συνεχίσω να υπηρετώ ως σύμβουλος την ομάδα και θα είμαι υπεύθυνος για την ανάλυση και αναζήτηση ταλαντούχων παικτών με επίκεντρο την Κεντρική Ευρώπη», ανέφερε στη τοποθέτηση του στην ιστοσελίδα «Sport.sk».
Ο Μάριο Μπράνκο ανέλαβε χρέη Αθλητικού διευθυντή στη θέση του Σλοβάκου. Ο Πορτογάλος, που βρίσκεται εντός ΠΑΟΚ από τον περασμένο Αύγουστο, παρουσιάστηκε το βράδυ της Τρίτης στους ποδοσφαιριστές των ασπρόμαυρων, οι οποίοι ενημερώθηκαν και επίσημα για την «παράδοση - παραλαβή» ανάμεσα σε Μίχελ και Μπράνκο, με τον τελευταίο να τους είναι «οικείο» πρόσωπο καθώς από την αρχή της σεζόν ακολουθούσε την αποστολή της ομάδας.
Σε ολονύκτια επιφυλακή για τη φωτιά στο Σοφικό: Το χάος σε εικόνες - Πυροσβέστης υπέστη καρδιακό επεισόδιο - Ακόμα 3 τραυματίστηκαν
Σοβαρή εξέλιξη για τη δολοφονία στο Ψυχικό: Φωτογραφία του τοπογράφου βρέθηκε στο κινητό του 44χρονου συλληφθέντα
Μπάιντεν για τις εκλογές στις ΗΠΑ: «Θα εξέταζα το ενδεχόμενο να αποσυρθώ, εάν προέκυπτε ιατρικό πρόβλημα»
Σοκαριστικό βίντεο ντοκουμέντο: Η στιγμή που η 16χρονη επιτίθεται με μαχαίρι στη 19χρονη στον Πειραιά
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr