«Μικρός» Τούρκος... θεριακλής καπνίζει τσιγάρο και γίνεται viral (vid)
Τα social media πήραν φωτιά, αλλά ο «μικρός» αποδείχθηκε πως ήταν ένας 36χρονος οπαδός της Μπούρσασπορ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/00b6191b-12d3-4991-bef9-dcf261468eda.jpg)
Την περασμένη Κυριακή (8/9) η Μπούρσασπορ φιλοξένησε στην Προύσα τη Φενέρμπαχτσε σε φιλική αναμέτρηση, με αφορμή τη διακοπή των πρωταθλημάτων για τις εθνικές ομάδες. Ελάχιστοι, όμως, ασχολήθηκαν με το αποτέλεσμα (2-1) του φιλικού, καθώς την παράσταση έκλεψε ένας «μικρός» (στο μάτι) θεριακλής οπαδός των γηπεδούχων, ο οποίος με απαράμιλλο στιλ κάπνιζε το τσιγάρο του λίγο πριν από τη σέντρα του αγώνα.
Κατά τη διάρκεια του pre game show, η κάμερα ζούμαρε στον φαινομενικά μικρό οπαδό της Μπούρσα που κάπνιζε. Το παρουσιαστικό παρέπεμπε σε ένα παιδί που ήταν δεν ήταν 13-14 ετών. Αμέσως τα social media πήραν φωτιά, με το video του «μικρού» να γίνεται viral, έχοντας εκατομμύρια προβολές σε ολόκληρο τον πλανήτη.
Πολλοί ήταν εκείνοι που σχολίασαν αρνητικά την εικόνα, κατακρίνοντας το... παιδί, τους γονείς του, την τουρκική κουλτούρα και άλλα πολλά. Μόνο που λίγο αργότερα αποδείχθηκε, όπως έγραψαν τα τουρκικά ΜΜΕ, έπειτα κι από σχετικές αναφορές φίλων της Μπούρσα, πως ο μικρός δεν ήταν και τόσο μικρός. Πρόκειται για έναν 36χρονο (!) φανατικό φίλο της Μπούρσασπορ, ο οποίος... μικροδείχνει.
Δείτε το video που έγινε viral:
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr