Με τη λάμψη του Roy Jones jr το Pro Boxing Event στη Θεσσαλονίκη
Το κορυφαίο πυγμαχικό γεγονός του 2019 θα λάβει χώρα στη Θεσσαλονίκη την Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου στο PAOK Sports Arena, παρουσία ενός θρύλου του μποξ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![O Roy Jones jr (AP Photo/Sergey Ponomarev)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/b42d4aed-3a52-4f05-8461-e4f60779a688.jpg)
Ένας μεγάλος θρύλος της πυγμαχίας, ο Roy Jones jr, θα δώσει το «παρών» στο «Pro Boxing Event» της Θεσσαλονίκης, που θα γίνει την Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου στο PAOK Sports Arena.
Ο Roy Jones jr είναι ο επίτιμος καλεσμένος σε μια διοργάνωση που θα γίνει παρουσία κορυφαίων αθλητών της επαγγελματικής πυγμαχίας. Μεταξύ των πολλών και σημαντικών αγώνων, θα αναμετρηθούν για την ανάδειξη του πρωταθλητή Ευρώπης ο Ρώσος Fedor Papazov με τον Πολωνό Michal Chudecki.
Η παρουσία του Roy Jones jr είναι αυτή που δίνει και το στίγμα του συγκεκριμένου event καθώς πρόκειται για ένα υπερθέαμα επαγγελματικής πυγμαχίας. O Roy Jones jr, ο οποίος θα βρεθεί για πρώτη φορά στην Ελλάδα, είχε κατακτήσει - από το 1989 ως και το 2018 - παγκόσμιους τίτλους σε τέσσερις διαφορετικές κατηγορίες κιλών!
Διοργανωτής της εκδήλωσης είναι ο Ολυμπιονίκης Ηλίας Παυλίδης, ενώ μεγάλοι χορηγοί αυτού του σπουδαίου πυγμαχικού event είναι το Makedonia Palace και το Open.
![media-share-0-02-05-815cba2349a208663df0b4b69434f756831a533e6f01a29d0e924b3f16a88a42-727bb20d-2cca-4546-9df8-e63cf590b69d.jpg '' ''](/sites/default/files/images/2019/12/media-share-0-02-05-815cba2349a208663df0b4b69434f756831a533e6f01a29d0e924b3f16a88a42-727bb20d-2cca-4546-9df8-e63cf590b69d.jpg)
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr