Βουβή θλίψη στο Βόλφσμπουργκ για οπαδό της Σάλκε που πέθανε ενώ πήγαινε στο γήπεδο (pics)
Την τελευταία του πνοή στο δρόμο άφησε ένας 41χρονος οπαδός της Σάλκε🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/96e5269a-56b8-4198-a0ae-91ade1325e0b.jpg)
Απίστευτα άτυχος αποδείχθηκε ένας οπαδός της Σάλκε, μόλις 41 χρόνων, καθώς πήγαινε στο γήπεδο της Βόλφσμπουργκ για το ματς της Τετάρτης (18/12), της 16ης αγωνιστικής της Bundesliga, που έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1. Kατέρρευσε στον δρόμο και παρά το γεγονός ότι διακομίστηκε στο νοσοκομείο, δεν τα κατάφερε και άφησε εκεί την τελευταία του πνοή.
Η είδηση έγινε γνωστή στους οπαδούς των δύο ομάδων στη διάρκεια του ημιχρόνου από τα μεγάφωνα του γηπέδου. Αμέσως και οι δύο πλευρές των οργανωμένων οπαδών σταμάτησαν να φωνάζουν συνθήματα για τις ομάδες τους, όπως έκαναν στο πρώτο ημίχρονο. Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τον κόσμο να παρακολουθεί βουβός και παγωμένος από την δυσάρεστη είδηση. Μάλιστα οι οπαδοί της Βόλφσμπουργκ πρόλαβαν με γρήγορα αντανακλαστικά να σχεδιάσουν ένα πανό, που έγραφε «αναπαύσου εν ειρήνη», αναφερόμενο στον άτυχο οπαδό.
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr