Εσπασε το ρόδι ο Παναιτωλικός με νίκη επί του ΟΦΗ
Δίχως VAR άρχισε το ματς στο Αγρίνιο που κρίθηκε με δύο γκολ στο φινάλε🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/91809462-c2c9-4e63-a314-27acbbc60264.jpg)
Χρειάστηκε να περάσει ένας ολόκληρος γύρος, 16 αγωνιστικές και να... ανοίξουν οι ουρανοί για να κατορθώσει να σπάσει το ρόδι ο Παναιτωλικός στο πρωτάθλημα της Super League. Η ομάδα του Αγρινίου σε ένα παιχνίδι που έγινε υπό καταρρακτώδη βροχή σε ένα γήπεδο λίμνη, και δίχως την παρουσία VAR στο α' ημίχρονο λόγω τεχνικών προβλημάτων, επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ με δύο τέρματα στο φινάλε της αναμέτρησης.
Και οι δυο ομάδες δυσκολεύτηκαν αρκετά για να παίξουν ποδόσφαιρο λόγω της κατάστασης του αγωνιστικού χώρου. Εν τέλει, η ομάδα του Αγρινίου φάνηκε να προσαρμόζεται καλύτερα στις συνθήκες και με ένα γκολ στο 78' του Ντουάρτε, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το... κόλλημα της μπάλας στο τερέν, και μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπαΐροβιτς στο 85' (αφού προηγουμένως είχε λειτουργήσει το VAR, όπου ο διαιτητής του αγώνα είδε το video της ανατροπής του Νάστου στον Μπαΐροβιτς), διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
Προηγήθηκαν δύο δοκάρια, ένα για κάθε ομάδα, στο 65' με τον Τσιλιανίδη και στο 77' με τον Μπαΐροβιτς.
Παναιτωλικός: Κνετ, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λιάβας, Σίενστεντ, Ταχάρ, Αριγίμπι (74' Ντουάρτε), Ντίας, Μιμίτο (88' Μαλής), Μπαϊροβιτς (86' Ντάλσιο).
ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Νάστος, Γιαννούλης, Μαρινάκης, Σακόρ (90' Νοικοκυράκης), Κουτρουμπής, Στάικος, Φερέιρα (59' Φιγκεϊρέδο), Τσιλιανίδης, Μάνος (90' Σουρνάκης).
«Καμπανάκι» ανησυχίας για τη λειψυδρία: 14 δήμοι σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης - Τι λένε οι ειδικοί
Ακριβή η βουτιά στην Αττική: Έως και 50 ευρώ το σετ της ξαπλώστρας και... με κράτηση
Βιαστής 12χρονης Βρετανίδας κάνει σερβίς στο μπιτς βόλεϊ και χτίζει παλάτια στην άμμο του Παρισιού
«Πάρε το μαχαίρι, να δεις πώς είναι ο ευνουχισμός»: Συγκλονίζει η ιστορία τρανς στη Ρωσία - Η «θεραπεία» που της έκαναν
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr