Οι ελληνικές ευχές των Μιλγουόκι Μπακς! (pic)
Η ομάδα του Γιάννη και του Θανάση Αντετοκούνμπο δεν ξέχασε τους Ελληνες🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ολοι θέλουν να αγοράσουν μια φανέλα του Γιάννη Αντετοκούνμπο (AP)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/9187ebc5-75dd-4f8d-84ab-98c548cda908.jpg)
Από τη μέρα που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έγινε μέλος της οικογένειας των Μπακς, ο σύλλογος από το Μιλγουόκι... συνδέθηκε με την Ελλάδα. Και κάθε μέρα που ο Γιάννης γινόταν καλύτερος και σπουδαιότερος, τόσο πιο μεγάλο γινόταν το δέσιμο των «Ελαφιών» με τη χώρα όπου γεννήθηκε ο mvp του NBA. Για το λόγο αυτό οι Μιλγουόκι Μπακς ποτέ δεν ξεχνούν την Ελλάδα και φροντίζουν σε κάθε γιορτή να στέλνουν τις θερμότερες ευχές τους.
Μέσω των social media του συλλόγου οι Μπακς έστειλαν τις χριστουγεννιάτικες ευχές τους με το ακόλουθο μήνυμα γραμμένο στα ελληνικά: «Καλά Χριστούγεννα σε όλους τους Ελληνες!». Αλλωστε από τη στιγμή που ο Αντετοκούνμπο πέρασε τον Ατλαντικό, οι Ελληνες έγιναν fans της ομάδας από το Μιλγουόκι.
Δείτε το post της ομάδας του Γιάννη και του Θανάση Αντετοκούνμπο:
![buckss.jpg buckss.jpg](/sites/default/files/images/2019/12/buckss.jpg)
«Καμίνι» η χώρα: Δέκατη συνεχόμενη ημέρα με καύσωνα - Σε ποιες περιοχές ο υδράργυρος ξεπέρασε τους 42 βαθμούς Κελσίου
Βελτιωμένη η εικόνα της φωτιάς στο Σοφικό: Οι ισχυροί άνεμοι δυσκολεύουν την κατάσβεση - Μάχη μέχρι να νυχτώσει
Ιστορίες εργασιακού μεσαίωνα - Εργοδότης στου Ρέντη ξυλοκόπησε εργαζόμενο γιατί ζήτησε τα δεδουλευμένα του!
Θαλάσσια χελώνα δάγκωσε γυναίκα στα Χανιά - Μεταφέρθηκε σε κλινική
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr