Αντετοκούνμπο: «Τρομερός ο Πιτίνο, θα ήθελα πολύ να με κοουτσάρει, αλλά...»
«Εχω δει ότι κάνει τρομερή δουλειά με τον Παναθηναϊκό, με τον τρόπο, που παίζουν» τόνισε ο Greek Freak🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Γιάννης Αντετοκούνμπο (AP Photo/Thibault Camus)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/9c93b429-3599-4605-bc5a-0436a005576c.jpg)
Η (αθλητική) μετάβαση ήταν δύσκολη. Πολύ δύσκολη θα λέγαμε. Πήραμε το αεροπλάνο για τις ΗΠΑ και το Μιλγουόκι το πρωί της Δευτέρας, που μας πέρασε, έχοντας πριν από λίγες ώρες παρακολουθήσει μέσα από το γήπεδο το παιχνίδι του Ιωνικού AFFIDEA με τον Αρη. Και περίπου δύο εικοσιτετράωρα μετά από το ματς, που έγινε στο Παλαιό Φάληρο, βρεθήκαμε στην «Μέκκα» του μπάσκετ και πιο συγκεκριμένα στο «Fiserv Forum», παρακολουθώντας τον αγώνα ανάμεσα στην καλύτερη ομάδα φέτος του ΝΒΑ, τους Μπακς, κόντρα στους Ουίζαρντς του Μπράντλεϊ Μπιλ. Αν δεν είναι αυτή δύσκολη αθλητική (και όχι μόνο) μετάβαση, ποια είναι;
Βεβαίως δεν πήγαμε στο Μιλγουόκι ακριβώς για την χαρά του αθλήματος. Πήγαμε σαφώς και για αυτή, αλλά ο βασικός σκοπός του ταξιδιού μας δεν ήταν άλλος από το να δούμε και να μιλήσουμε με τα δύο παιδιά μας, που παίζουν εκεί, τον Γιάννη και τον Θανάση Αντετοκούνμπο.
Διαβάστε περισσότερα στο sdna.gr
«Δεν είδα κανέναν στην πισίνα»: Τι λέει η ναυαγοσώστρια της κατασκήνωσης όπου πέθανε η 8χρονη - Τα ερωτήματα που ζητούν απάντηση
Σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο ο πατέρας του Γιαμάλ - Στο «φως» βίντεο από την επίθεση
«Μου τα πήραν όλα»: Σπαρακτικός ο πατέρας που έχασε τα νεογέννητα παιδιά του και τη γυναίκα του σε ισραηλινό πλήγμα
Εντυπωσιακό timelapse βίντεο: Το Βόρειο Σέλας φάνηκε από το διάστημα και «μάγεψε»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr