Στεφανίδη: «Αχτίδα ελπίδας και αλληλεγγύης στον κόσμο η σημερινή μέρα»
Το μήνυμα της Κατερίνας Στεφανίδη με αφορμή τη τελετή παράδοσης της Ολυμπιακής φλόγας στο Καλλιμάρμαρο στάδιο🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Η Κατερίνα Στεφανίδη (Copyrights: Intime)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/982820f4-a977-446f-9a8e-135011facead.jpg)
Η Κατερίνα Στεφανίδη, τελευταία λαμπαδηδρόμος στην τελετή παράδοσης της Ολυμπιακής φλόγας που έγινε το πρωί της Πέμπτης (19/3) στο Καλλιμάρμαρο στάδιο με φόντο τους αγώνες στο Τόκιο, έστειλε μέσω του προσωπικού της λογαριασμού στο Facebook το δικό της μήνυμα. Οι εικόνες που καταγράφηκαν στην τελετή παράδοσης ήταν πρωτόγνωρες, καθώς το στάδιο ήταν άδειο λόγω των μέτρων που έχουν ληφθεί εξαιτίας της πανδημίας του κορονοϊού, ενώ και όσοι βρέθηκαν στην τελετή, κρατούσαν αποστάσεις ασφαλείας.
«Η παράδοση της Ολυμπιακής Φλόγας για το Τόκιο 2020 έγινε σήμερα. Κανονικά, πρόκειται για μια μεγάλη γιορτή των επερχόμενων Ολυμπιακών Αγώνων και των Ολυμπιακών Αξιών. Λόγω των σημερινών συνθηκών σε όλο τον κόσμο η πρωινή τελετή ήταν πολύ διαφορετική. Ας αποτελέσει η σημερινή μέρα μια αχτίδα ελπίδας και αλληλεγγύης στον κόσμο μέσω του Ολυμπισμού» ανέφερε η Κατερίνα Στεφανίδη.
«Δεν είδα κανέναν στην πισίνα»: Τι λέει η ναυαγοσώστρια της κατασκήνωσης όπου πέθανε η 8χρονη - Τα ερωτήματα που ζητούν απάντηση
Σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο ο πατέρας του Γιαμάλ - Στο «φως» βίντεο από την επίθεση
«Μου τα πήραν όλα»: Σπαρακτικός ο πατέρας που έχασε τα νεογέννητα παιδιά του και τη γυναίκα του σε ισραηλινό πλήγμα
Εντυπωσιακό timelapse βίντεο: Το Βόρειο Σέλας φάνηκε από το διάστημα και «μάγεψε»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr