Η «νύχτα των ευχών» στην Πρέβεζα: Φαναράκια φώτισαν τον ουρανό (pics)
Τηρώντας το έθιμο των τελευταίων ετών δεκαδες ντόπιοι και επισκεπτές, υποδέχθηκαν την Αγία μέρα των Χριστουγέννων αφήνοντας χάρτινα φαναράκια με ευχές στον ουρανό![(EUROKINISSI/ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/65b3ae09-a9d3-4062-b359-7892d65e7535.jpg)
δεκάδες χάρτινα φαναράκια φώτισαν τον χριστουγεννιάτικο ουρανό της Πρέβεζας. Tα φαναράκια, με τα οποία δεκαδες ντόπιοι και επισκεπτές, υποδέχθηκαν την Αγία μέρα των Χριστουγέννων στην Πρέβεζα συνοδεύονταν από γιορτινές ευχές.
Τηρώντας το έθιμο των τελευταίων ετών, ο δήμος, σε συνεργασία με τον Εμπορικό Σύλλογο του Ιστορικού Κέντρου και τον Σύλλογο Εστιατόρων και Συναφών Επαγγελμάτων, μοιράσαν φαναράκια στα οποία μικροί και μεγάλοι έγραψαν ευχές και τις άφησαν να πετάξουν στον Χριστουγεννιάτικο ουρανό της Πρέβεζας, όπως μεταδίδει το mypreveza.gr.
Διαβάστε ακόμη
Μάχη με τις φλόγες στο Σοφικό Κορινθίας, τρεις πυροσβέστες στο νοσοκομείο – Φωτιές σε Εύζωνες Κιλκίς και Μεσσηνία
Θεσσαλία: Το αργότερο έως τις αρχές Αυγούστου στον αέρα οι διαγωνισμοί για τα έργα αποκατάστασης
Φωτιά δίπλα στο νοσοκομείο Δράμας προκάλεσε αναστάτωση: Απομακρύνθηκαν προληπτικά ασθενείς
Η νέα απάντηση του Αντώνη Ρέμου στις κατηγορίες για φοροδιαφυγή: «Η αλήθεια πάντα στο τέλος λάμπει»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr