Η «νύχτα των ευχών» στην Πρέβεζα: Φαναράκια φώτισαν τον ουρανό (pics)
Τηρώντας το έθιμο των τελευταίων ετών δεκαδες ντόπιοι και επισκεπτές, υποδέχθηκαν την Αγία μέρα των Χριστουγέννων αφήνοντας χάρτινα φαναράκια με ευχές στον ουρανό![(EUROKINISSI/ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/65b3ae09-a9d3-4062-b359-7892d65e7535.jpg)
δεκάδες χάρτινα φαναράκια φώτισαν τον χριστουγεννιάτικο ουρανό της Πρέβεζας. Tα φαναράκια, με τα οποία δεκαδες ντόπιοι και επισκεπτές, υποδέχθηκαν την Αγία μέρα των Χριστουγέννων στην Πρέβεζα συνοδεύονταν από γιορτινές ευχές.
Τηρώντας το έθιμο των τελευταίων ετών, ο δήμος, σε συνεργασία με τον Εμπορικό Σύλλογο του Ιστορικού Κέντρου και τον Σύλλογο Εστιατόρων και Συναφών Επαγγελμάτων, μοιράσαν φαναράκια στα οποία μικροί και μεγάλοι έγραψαν ευχές και τις άφησαν να πετάξουν στον Χριστουγεννιάτικο ουρανό της Πρέβεζας, όπως μεταδίδει το mypreveza.gr.
Διαβάστε ακόμη
Πρόγνωση Μαρουσάκη: Κορυφώνεται ο καύσωνας με 43αρια - Ποιες περιοχές θα χτυπήσουν «κόκκινο»
Αντιδράσεις βουλευτών της ΝΔ στο διορισμό Φουντεδάκη στην Αρχή Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής – Ματαιώθηκε η ακρόαση
Κύκλωμα εκβιαστών: Ο «Αρκούδος» και οι τρεις υπαρχηγοί του - Το βαρύ κατηγορητήριο σε βάρος των μελών της συμμορίας
Αμερικανίδα «εκτέλεσε» τον εθνικό ύμνο των ΗΠΑ και σόκαρε το κοινό – Είπε πως ήταν μεθυσμένη
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr