«Πες μου τ’ όνομά σου, να σου πω ένα τραγούδι»: Ένα ξεχωριστό αφιέρωμα στην εκπομπή «Στην υγειά μας»
Αφιέρωμα επικεντρωμένο σε ονόματα, γυναικεία ή αντρικά, που αποτέλεσαν πηγή έμπνευσης και έγιναν τραγούδι θα φιλοξενηθεί στην εκπομπή του Σπύρου Παπαδόπουλου «Στην υγειά μας ρε παιδιά!»🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/9912a3ff-0908-4c16-a058-0ed942f1f6df.jpg)
Μία μουσική έκπληξη μάς περιμένει, το Σάββατο 6 Ιουνίου στις 21.15, στον ΣΚΑΪ και στην εκπομπή «Στην υγειά μας ρε παιδιά!» με τον Σπύρο Παπαδόπουλο. «Πες μου τ’ όνομά σου, να σου πω ένα τραγούδι»: ένα ξεχωριστό αφιέρωμα, επικεντρωμένο σε ονόματα, γυναικεία ή αντρικά, που αποτέλεσαν πηγή έμπνευσης και έγιναν τραγούδι.
Οι Θέμης Ανδρεάδης, Πέτρος Ίμβριος, Ελεάνα Παπαϊωάννου, Δήμητρα Σταθοπούλου, Άγγελος Ανδριανός και Ανδρέας Λάφης τραγουδούν πασίγνωστες επιτυχίες από λαϊκά και ρεμπέτικα μέχρι παραδοσιακά. Ανάμεσα σ’ αυτά, «Ο Γιαννάκης», «Ο Σπύρος», «Κυρ-Κωστάκη», «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου», «Το Χαρικλάκι», «Ευλαμπία», «Ο Λευτέρης», «Βασιλική», «Λούλα», «Πάμε για ύπνο Κατερίνα», «Η Μαργαρίτα, η Μαργαρώ», «Ρίτα Ριτάκι», «Κυρ Αλέκο», «Στου Θωμά», «Δημητρούλα μου» και πολλά άλλα τραγούδια που ανεβάζουν το κέφι στην εκπομπή.
![dsc_0749_1.jpg dsc_0749_1.jpg](/sites/default/files/images/2020/06/dsc_0749_1.jpg)
![dsc_0678.jpg dsc_0678.jpg](/sites/default/files/images/2020/06/dsc_0678.jpg)
Καλεσμένοι στο στούντιο, απολαμβάνοντας αγαπημένα τραγούδια, και οι: Δημήτρης Μηλιόγλου, Μαρία Παναγοπούλου, Γιάννης Χατζηγεωργίου, Κατερίνα Θεοχάρη και Βάσω Μητρομάρα.
Απόπειρα δολοφονίας Τραμπ: Ο 20χρονος εξασκήθηκε στην σκοποβολή και αγόρασε σφαίρες - «Φως» στις σκοτεινές κινήσεις του Κρουκς
Σοκ στον Πειραιά: Συνελήφθη 16χρονη για απόπειρα δολοφονίας 19χρονης - Την τραυμάτισε με αιχμηρό αντικείμενο
Τι προβλέπει το μεγάλο deal ανάμεσα σε COSMOTE TV και Nova: Ποια η επιπλέον χρέωση - Η πρεμιέρα του πολυαναμενόμενου πακέτου
Αθλήτρια της Εθνικής Στίβου βρέθηκε θετική σε έλεγχο ντόπινγκ - Aναμένεται επίσημη ανακοίνωση
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr