Survivor πρεμιέρα: Οι «Μαχητές» νίκησαν στο πρώτο αγώνισμα - Το έπαθλο που κέρδισαν
Το φετινό «Survivor» έχει εμπλουτιστεί με ακόμα πιο απαιτητικές δοκιμασίες και μεγαλύτερες προκλήσεις για όλους τους παίκτες🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Copyright: ΣΚΑΪ](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/5d4f9b7c-1e77-441f-9f13-60660ae9414b.jpg)
Ο νέος κύκλος του «Survivor» έκανε πρεμιέρα, το βράδυ της Κυριακής 27 Δεκεμβρίου και το τηλεοπτικό κοινό συντονίστηκε στη συχνότητα του ΣΚΑΪ για να παρακολουθήσει τους νέους παίκτες του ριάλιτι επιβίωσης.
Δέκα γνωστά ονόματα της ελληνικής showbiz και δέκα καθημερινοί άνθρωποι συναντήθηκαν στον Άγιο Δομίνικο έτοιμοι να ριχτούν στη μάχη επιβίωσης με έναν και μοναδικό σκοπό… τη νίκη. Ο παρουσιαστής φρόντισε να τους ενημερώσει από το πρώτο λεπτό πως φέτος το ριάλιτι θα είναι «πιο δύσκολο και πιο απαιτητικό με περισσότερες εκπλήξεις και ανατροπές». Φέτος, το «Survivor» έχει εμπλουτιστεί με μεγαλύτερες προκλήσεις για όλους τους παίκτες. Αλλαγές υπάρχουν και στη διαδικασία της ανάδειξης των υποψήφιων προς αποχώρηση, ενώ το σημαντικότερο ρόλο για μία ακόμα χρονιά έχει το τηλεοπτικό κοινό, το οποίο με την ψήφο του θα καθορίζει ποιοι παίκτες θα παραμένουν στο παιχνίδι.
Σε έναν δύσκολο στίβο, που ήθελε ταχύτητα, αντοχή και εν τέλει συγκέντρωση και καλό στόχο, οι παίκτες που συμμετείχαν στο πρώτο μεγάλο αγώνισμα έδειξαν ότι το φετινό «Survivor» θα είναι ένα πραγματικά εντυπωσιακό θέαμα. Νικητές στην πρώτη μεγάλη δοκιμασία αναδείχθηκαν οι «Μαχητές» με 10 - 6, οι οποίοι κέρδισαν αλεύρι και 15 λίτρα νερό, ενώ οι «Διάσημοι» θα μείνουν μόνο με 5.
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr