Στην υγειά μας: Ένα ξεχωριστό αφιέρωμα στο δημοτικό μας τραγούδι
Ένα ξεχωριστό αφιέρωμα στο δημοτικό μας τραγούδι θα έχει η εκπομπή «Στην υγειά μας ρε παιδιά» με τον Σπύρο Παπαδόπουλο, το Σάββατο 25 Ιανουαρίου στις 21.00 στον ΣΚΑΪ🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/cfe92285-ec91-484c-a35d-55402428ece0.jpg)
Οι Χρυσόστομος Μητροπάνος, Δημήτρης Υφαντής, Παναγιώτης Λάλεζας, Γιώτα Γρίβα, Αρετή Κετιμέ, Μανώλης Κονταρός, Μάνος Κουτσαγγελίδης, Βαγγέλης Δημούδης, Αλέξης Παρχαρίδης και Λευκοθέα Φιλιππίδη ερμηνεύουν αγαπημένα και δημοφιλή τραγούδια από κάθε γωνιά της Ελλάδας, από τον Πόντο και τη Θράκη μέχρι την Κρήτη και τη Μικρά Ασία, με τη σύμπραξη της Ορχήστρας Παραδοσιακής Μουσικής του Δήμου Ασπροπύργου "ΘΡΙΑ", που αποτελείται από κορυφαίους σολίστες του είδους.
Μαζί τους, οι: Γιάννης Πολίτης, Νίκος Μελετίου (δήμαρχος Ασπροπύργου), Γεωργία Ζώη, Βασίλης Γιαννακόπουλος (αντιπεριφερειάρχης Αττικής), Νίκος Βαφειάδης (αντιδήμαρχος Αθηναίων), Φώφη Γιωτάκη (δημοσιογράφος), Τάνια Χαροκόπου (συγγραφέας), Σπύρος Πετρουλάκης (συγγραφέας), Πάνος Σταθακόπουλος, Καλή Δάβρη και Ναταλία Μίγδου (ηθοποιοί) και Όλγα Αντωνίου (δημοσιογράφος).
![dsc_0354.jpg dsc_0354.jpg](/sites/default/files/images/2020/01/dsc_0354.jpg)
![dsc_0993.jpg dsc_0993.jpg](/sites/default/files/images/2020/01/dsc_0993.jpg)
Μια εκπομπή με παραδοσιακά ακούσματα απ’ όλη τη χώρα και 300 χορευτές που κατακλύζουν το στούντιο και εντυπωσιάζουν με τις φιγούρες τους.
Πηγές ΝΔ: Συγγνώμη Κασσελάκη σε Συραγγέλα για Πολάκη - «Ήταν υποκριτική»
Τι συζητήθηκε στο Μαξίμου για την άνοδο των τιμών χονδρικής του ηλεκτρικού ρεύματος: Ανακοινώσεις εντός των επόμενων ημερών
Έκτακτο δελτίο ΕΜΥ: Κορυφώνεται το κύμα καύσωνα Τετάρτη και Πέμπτη με 43αρια
Θύμα φάρσας στη Μύκονο ο Ματ Ντέιμον - Εκκενώθηκαν μαγαζιά λόγω προειδοποιήσης για βόμβα
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr