Ο Γιάννης Μπότσης στο Open
O επιτυχημένος δημιουργός Γιάννης Μπότσης αναλαμβάνει υπεύθυνος μυθοπλασίας στο Open🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Η Αννα Ανδριανού και ο Γιάννης Μπότσης (copyright: Papadakis press)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/79b9ff58-5d09-4d01-8607-0ed05cad08de.jpg)
Εχει υπογράψει μερικές από τις πιο επιτυχημένες σειρές στην ιδιωτική τηλεόραση, ενώ έχει διατελέσει και σύμβουλος μυθοπλασίας στον ΑΝΤ1, αλλά και στο παλιό Mega.
Ο Γιάννης Μπότσης ανήκει πλέον στο δυναμικό του Open, αναλαμβάνοντας τη θέση του υπεύθυνου μυθοπλασίας. Μεταξύ των επιτυχιών του συγκαταλέγονται οι σειρές «Επιθυμίες» (1998 ΑΝΤ1), «Όσο υπάρχει αγάπη» (2001 ΑΝΤ1), «Ζευγάρια» (2002 ΑΝΤ1), «Ευτυχισμένες μέρες» (2004 ΑΝΤ1) και «Επαφή» (2005 Mega).
Επίσης έχει υπογράψει το σενάριο και σε σημαντικές κινηματογραφικές επιτυχίες μεταξύ των οποίων «Ο οργασμός της Αγελάδας» (1996) και «Σούλα, έλα ξανά» (2009). Σε συνεργασία με τα στελέχη του Ανοιχτού Καναλιού, ο επιτυχημένος δημιουργός θα σχεδιάζει τη στρατηγική του σταθμού στον τομέα της μυθοπλασίας.
Τραμπ: Περισσότερα από 20 όπλα κατείχε ο πατέρας του επίδοξου δολοφόνου - Οι θεωρίες για τα εκρηκτικά που βρέθηκαν στο αυτοκίνητο
Φρέντι Μπελέρης: Αναλαμβάνει επίσημα τα καθήκοντά του ως ευρωβουλευτής – «Πονοκέφαλος» για την Αλβανία η ασυλία του
Έρευνα: Υψηλά ποσοστά απορρόφησης στην αγορά εργασίας για τους απόφοιτους της ΑΣΟΕΕ - Εργάζονται 8 στους 10
Συνεχίζει την επέλαση του ο καύσωνας - Πού θα αγγίξει ο υδράργυρος τους 42 βαθμούς Κελσίου
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr