Οι ανθισμένες ροδακινιές στην Ημαθία είναι η απόδειξη πως η ζωή συνεχίζεται
Γιατί η φύση δεν ξέρει από κορονοϊούς...🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Ανθισμένες ροδακινιές στην Ημαθία/Eurokinissi](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/6baa873b-8909-405c-8ad7-6bda395239b8.jpg)
Την καθημερινότητά μας μονοπωλεί ένα και μόνο θέμα (και είναι λογικό): ο κορονοϊός. Τόσοι νεκροί, τόσα κρούσματα, συστήματα Υγείας που καταρρέουν, η παγκόσμια οικονομία που κλονίζεται συθέμελα, οι άνθρωποι που δεν μπορούν ούτε καν να αποχαιρετίσουν τους μελλοθάνατους συγγενείς και φίλους τους.
Κι ενώ εμείς βυθιζόμαστε όλο και πιο πολύ σε ένα σκοτάδι του οποίου η διέξοδος είναι άγνωστο πότε θα φανεί, σιγά σιγά μπαίνουμε όλο και πιο βαθιά στην καρδιά της άνοιξης και γύρω μας συμβαίνουν μικρά «θαύματα» καθημερινά που αρκεί να τα κοιτάξουμε για να μας δώσουν λίγη αισιοδοξία και δύναμη.
Οι ροδακινιές στον κάμπο της Ημαθίας, πιστές στο καθιερωμένο ραντεβού τους, έδωσαν τα πρώτα άνθη και ξαφνικά η ζοφερή μας πραγματικότητα έγινε λίγο πιο... ροζ, χαρίζοντάς μας μερικές - πολύ χρήσιμες - ανάσες.
Οι φωτογραφίες από την Eurokinissi:
![90625343_144376740261468_2780510730204479488_n.jpg 90625343_144376740261468_2780510730204479488_n.jpg](/sites/default/files/2020-03/90625343_144376740261468_2780510730204479488_n.jpg)
![90595665_2540072616245575_4760507017485877248_n.jpg 90595665_2540072616245575_4760507017485877248_n.jpg](/sites/default/files/2020-03/90595665_2540072616245575_4760507017485877248_n.jpg)
![90271624_660280108040543_3200210312984788992_n.jpg 90271624_660280108040543_3200210312984788992_n.jpg](/sites/default/files/2020-03/90271624_660280108040543_3200210312984788992_n.jpg)
![90509384_2689210097980042_6050700594610438144_n.jpg 90509384_2689210097980042_6050700594610438144_n.jpg](/sites/default/files/2020-03/90509384_2689210097980042_6050700594610438144_n.jpg)
Τεράστιες οι φλόγες στο Σοφικό: Κραυγή αγωνίας από τον αντιπεριφερειάρχη Κορινθίας - «Ανεξέλεγκτη μαίνεται η πυρκαγιά»
«Μαχαίρια» ανάμεσα σε Γεωργιάδη-Πολάκη στη Βουλή: «Φύγε, ούστ» - «Να ανακαλέσεις»
Η δήμαρχος του Παρισιού βούτηξε στον Σηκούανα για να δείξει ότι είναι καθαρός - «Τι ευτυχία!»
Κυκλοφόρησε το νέο βίντεο κλιπ της Μαρίνας Σάττι: «Για τον πατέρα μου» - Συγκινεί το μήνυμα που στέλνει για τους πρόσφυγες
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr