Ελληνας ποδοσφαιριστής με κορονοϊό: «Αδέλφια μου συνωμοσιολόγοι, ό,τι κορόιδευα λούστηκα»
«Να προσέχετε όλοι γιατί εγώ δεν το έκανα» έγραψε ο Δημήτρης Κονταξής που αγωνίζεται με τη φανέλα του Πανδραμαϊκού🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/eef00ca2-dafe-4f86-8e04-e19dfb05f74b.jpg)
Ο 24χρονος ποδοσφαιριστής του Πανδραμαϊκού, Δημήτρης Κονταξής, βρέθηκε θετικός στον κορονοϊό και μέσα από το νοσοκομείο όπου νοσηλεύεται έστειλε μήνυμα από τον λογαριασμό του στο Instagram στα «αδέλφια συνωμοσιολόγους», όπως έγραψε χαρακτηριστικά, αλλά και σε εκείνους που δεν πιστεύουν στην ύπαρξη του κορονοϊού ή σε όσους δεν λαμβάνουν τα απαραίτητα μέτρα προφύλαξης.
«Αδέλφια μου συνωμοσιολόγοι, ό,τι κορόιδευα λούστηκα. Θετικός λοιπόν. Όλα καλά, ευτυχώς. Να προσέχετε όλοι, γιατί εγώ δεν το έκανα. Η υγεία είναι το παν. Να προσέχετε εσάς και τους ανθρώπους γύρω σας» έγραψε στο μήνυμά του, ενώ αναφορικά με την αντιμετώπιση που είχε σχολίασε: «Όλοι όσοι περνάνε ή πέρασαν από όλο αυτό, αντιμετώπισαν μία γρίπη και όχι λέπρα. Προς αποφυγή κοινωνικού ρατσισμού. Να προσέχετε. Ούτε στους λεπρούς κάτι τέτοιο».
Ο Δημήτρης Κονταξής, ο οποίος φοράει τη φανέλα του Πανδραμαϊκού για δεύτερη χρονιά, γεννήθηκε το 1996 και έχει αγωνιστεί επίσης στον Γ.Σ. Προσοτσάνης, την U-20 του Ατρόμητου Περιστερίου, τη Δόξα Δράμας, τον Μέγα Αλέξανδρο Ξηροποτάμου και τον Πανσερραϊκό.
![kontaxis-anartisi.jpg kontaxis-anartisi.jpg](/sites/default/files/images/2020/08/kontaxis-anartisi.jpg)
Άφαντοι οι σαμποτέρ του σιδηροδρομικού δικτύου στο Παρίσι - «Τρέχουν» οι έρευνες των Αρχών
Οι Gojira έγραψαν Ιστορία: Όταν η metal μπήκε στους Ολυμπιακούς Αγώνες και... αποκεφάλισε Αντουανέτες — Η μπάντα-προστάτης του περιβάλλοντος
Πρώτο στην προτίμηση των νεοεισερχόμενων φοιτητών το Οικονομικό Πανεπιστήμιο της Αθήνας - Ποια τμήματα τους προσελκύουν
Η στιγμή που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο εντοπίζει τη μητέρα του στο πλήθος που έβλεπε την Τελετή Έναρξης
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr