ΕΠΣ Φθιώτιδας - Ο ορισμός του πέναλτι! Επική «βουτιά» παράγοντα για «κλωτσιά αντιπάλου»
Η «βουτιά» του εκπροσώπου του Παμμωλιακού που κάνει το γύρο του Διαδικτύου🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/fcb27140-cb1c-4ca3-a23b-ae46958fea0d.jpg)
Στην κωμική ταινία του Σταύρου Τσιώλη «ας περιμένουν οι γυναίκες», ο Γιάννης Ζουγανέλης τσακώνεται με τον Σάκη Μπουλά για ένα πέναλτι σε αγώνα του ΠΑΟΚ με την ΑΕΚ με τον πρώτο να απαντά σε ερώτηση μιας εκ των κυριών που παρακολουθούσαν με κομμένη την ανάσα τον καυγά των δύο «ήταν πέναλτι κύριε Πάνο;» για να της απαντήσει ο Ζουγανέλης «ο ορισμός του πέναλτι κυρία μου!»
Ο «ορισμός του πέναλτι» έλαβε χώρα και στο επεισοδιακό Δ.Σ.της ΕΠΣ Φθιώτιδας, όταν ο εκπρόσωπος του Παμμωλιακού και μέλος του Δ.Σ. της Ένωσης, Τάσος Σπυρίδωνος έκανε δηλώσεις έχοντας δίπλα του τον Κώστα Σακελλάρη με τον οποίο διαπληκτιζόταν λεκτικά.
Ξαφνικά την ώρα που μιλούσε στους εκπροσώπους του Τύπου και στην κάμερα του TV STAR Κεντρικής Ελλάδας σωριάστηκε στο πάτωμα. Στη συνέχεια έδειχνε το χτυπημένο πόδι του υποστηρίζοντας ότι τον χτύπησε ο κύριος Σακελλάρης της ώρα που έκανε δηλώσεις.
Δεν μάθαμε ποτέ αν «σφυρίχτηκε» το πέναλτι, αν ο διαιτητής πήγε στο VAR κι αν τελικά αποδόθηκε δικαιοσύνη... Δείτε τη «φάση» και κρίνετε μόνοι σας...
Κουρσκ: Η Ουκρανία ελέγχει 1.150 τετραγωνικά χιλιόμετρα ρωσικού εδάφους και την πόλη Σούτζα – Και βρετανικά άρματα στην εισβολή
Δένδιας από Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχαμε ποτέ
Φρίκη στην Ινδία για το βιασμό και τη δολοφονία νεαρής γιατρού: Μαζικές διαδηλώσεις σε πολλές πόλεις
Δείτε βίντεο: Στις παραλίες όσοι Αθηναίοι έμειναν στην Αθήνα το Δεκαπενταύγουστο
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr