Ο Ολυμπιακός έκλεισε θέση για το Final 4 του Βελιγραδίου! Έπειτα από μια συγκλονιστική μονομαχία για γερά νεύρα οι Ερυθρόλευκοι λύγισαν τη μαχητική Μονακό στο φλεγόμενο ΣΕΦ και πανηγύρισαν μια σπουδαία νίκη με 94-88
Υψηλές παρουσίες με άρωμα NBA αλλά και... Χόλιγουντ υπήρξαν στις εξέδρες του ΣΕΦ για το σπουδαίο ματς της Euroleague μεταξύ του Ολυμπιακού και της Μονακό. Αποδοκιμάστηκε έντονα ο Κέβιν Ντουράντ, σε αντίθεση με την οσκαρική Έμα Στόουν που φορούσε μάσκα Ολυμπιακού!
Επισημαίνεται ότι η καταγγελία του ΞΕΕ έρχεται μετά από σειρά επαφών με εθνικές ενώσεις που εκπροσωπούν τον κλάδο της φιλοξενίας σε χώρες όπως η Γερμανία και η Γαλλία