Νίκος Μπίστης: Ή ο γιαλός είναι στραβός ή η εθνική γραμμή
«Τροφοδοτούμε άλλη μια φορά με ψευδαισθήσεις την κοινή γνώμη», σημειώνει ο Νίκος Μπίστης σχετικά με τα αποτελέσματα της Συνόδου Κορυφής🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Σύνοδος Κορυφής/Copyright: AP Images](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/7b6cdc69-e493-471e-b6fd-cc9f18ff35ea.jpg)
«Τα συμπεράσματα του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου του Δεκεμβρίου ουσιαστικά είναι πιο πίσω από αυτά του Οκτωβρίου», σχολιάζει με ανάρτησή του στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook ο Νίκος Μπίστης. Συγκεκριμένα, ο Νίκος Μπίστης αναφέρει τα εξής:
«Η ο γιαλός είναι στραβός ή η εθνική γραμμή.
Πάντως στραβά αρμενίζουμε. Πρώτα ο κ. Πέτσας προανήγγειλε κυρώσεις που δαγκώνουν. Προχτές, τελευταία ημέρα των εκπτώσεων, δήλωσε ότι «ο κ. Μητσοτάκης δεν θα φύγει από την Σύνοδο αν δεν πάρει κάτι» ( το κατιτίς του, που λένε).
Και ενώ τα συμπεράσματα του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου του Δεκεμβρίου ουσιαστικά είναι πιο πίσω από αυτά του Οκτωβρίου ο πρωθυπουργός διέγνωσε «ισχυρή προειδοποίηση της Ευρώπης στην Τουρκία να αλλάξει συμπεριφορά». Και τώρα τι; Περιμένουμε τις κυρώσεις του Μαρτίου; Τροφοδοτούμε άλλη μια φορά με ψευδαισθήσεις την κοινή γνώμη; Μήπως ήρθε η στιγμή κυβέρνηση και δημοκρατική αντιπολίτευση να αναστοχαστούν πάνω στην εξωτερική πολιτική της χώρας»;
«Δεν είδα κανέναν στην πισίνα»: Τι λέει η ναυαγοσώστρια της κατασκήνωσης όπου πέθανε η 8χρονη - Τα ερωτήματα που ζητούν απάντηση
Σε σοβαρή κατάσταση στο νοσοκομείο ο πατέρας του Γιαμάλ - Στο «φως» βίντεο από την επίθεση
«Μου τα πήραν όλα»: Σπαρακτικός ο πατέρας που έχασε τα νεογέννητα παιδιά του και τη γυναίκα του σε ισραηλινό πλήγμα
Εντυπωσιακό timelapse βίντεο: Το Βόρειο Σέλας φάνηκε από το διάστημα και «μάγεψε»
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr