Μίμη Ντενίση - Λάκης Λαζόπουλος: Ιστορική συμφιλίωση με φιλιά (vid)
«Χτυποκάρδια Στο Θρανίο» για Ντενίση - Λαζόπουλο🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
![Μιμή Ντενίση, Λάκης Λαζόπουλος (Photos NDP)](http://cdn.ethnos.gr/imgHandler/875/8dd9bc37-a31a-4d5d-827b-5a95600908c7.jpg)
Μια κόντρα για την οποία έχει χυθεί πολύ μελάνι! Η σάτιρα του Λάκη Λαζόπουλου για τις ικανότητες της Μιμής Ντενίση στο θεατρικό σανίδι και οι γεμάτες απαξίωση απαντήσεις της γνωστής ηθοποιού προς το πρόσωπό του, είχαν δημιουργήσει μεγάλη κόντρα μεταξύ τους.
Η Μιμή Ντενίση πήγε στην πρεμιέρα της παράστασης «Χτυποκάρδια Στο Θρανίο», που σκηνοθετεί ο Λάκης Λαζόπουλος και τα φλας άστραψαν όταν ξαφνικά άρχισαν να αγκαλιάζονται και να φιλιούνται. Μετά από χρόνια... έχθρας, αντιπάθειας και ανταλλαγής επιθετικών σχολίων η Μιμή Ντενίση και ο Λάκης Λαζόπουλος έθαψαν το τσεκούρι του πολέμου και άφησαν και τις κάμερες να καταγράψουν την επική αυτή... συμφιλίωση.
Ο Λάκης Λαζόπουλος σκηνοθετεί την παράσταση και η Μιμή Ντενίση πήγε στην πρεμιέρα για να δει όλους τους φίλους της που πρωταγωνιστούν σε αυτή. Οι δημοσιογράφοι ρώτησαν αν πρόκειται για μια ... νέα εποχή στη σχέση τους. Η Μιμή Ντενίση αρκέστηκε να σχολιάσει πως: «Καταρχήν, όλοι οι φίλοι μου παίζουν εδώ», απαριθμώντας τους στη συνέχεια. Μάλιστα, για την ηθοποιό Κατερίνα Γερονικολού είπε ότι είναι κομμάτι της οικογένειάς της.
Ο Λάκης Λαζόπουλος χαμογέλασε με νόημα και ανέφερε: «Ήρθε, τίμησε την παράσταση, είναι ευγενικό και ανταπέδωσα την κίνησή της. Νομίζω είναι το σωστό και το ευγενικό. Είναι άλλο πράγμα η σάτιρα…».
Στο «κόκκινο» τα ενοίκια για φοιτητική στέγη και στη Θεσσαλονίκη: Όσοι ψάχνουν τώρα, θα δυσκολευτούν πολύ - Οι τιμές
Πανώλη: Θανάτωση όλων των ζώων μετά από κρούσμα - Τα έκτακτα μέτρα που αποφασίστηκαν
Βιαστής 12χρονης Βρετανίδας κάνει σερβίς στο μπιτς βόλεϊ και χτίζει παλάτια στην άμμο του Παρισιού
Η σύντροφος του Κριστιάνο Ρονάλντο, Χεορχίνα... ανεβάζει τη θερμοκρασία - Οι φωτογραφίες από τις διακοπές τους
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr