Αθλητισμός | 29.07.2021 13:04

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Αποκλεισμός για την πολύπειρη Ψάρρα

Με μια θετική εμφάνιση και με το κεφάλι ψηλά αποχαιρέτησε τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο η πολύπειρη Ευαγγελία Ψάρρα. Η 47χρονη Ελληνίδα πρωταθλήτρια της τοξοβολίας, η οποία συμμετείχε για έκτη (!) φορά στην κορυφαία αθλητική διοργάνωση, αποκλείσθηκε στη φάση των 64 καθώς ηττήθηκε από την πρωταθλήτρια της Κινεζικής Ταϊπέι, Εν Τσία Λιν με 6-4 (τα σκορ στα επί μέρους σετ 25-24, 25-22, 24-25, 22-25, 28-29)..

Η Ψάρρα μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και πήρε τα πρώτα δύο σετ, προηγούμενη με 4-0, όμως η αντίπαλος της αντέδρασε και αφού πήρε τα επόμενα δύο σετ, ισοφάρισε σε 4-4. Στο πέμπτο και καθοριστικό σετ, οι δύο πρωταθλήτριες «βρήκαν κέντρο» στις πρώτες της βολές, αλλά η Λιν αποδείχθηκε ψυχραιμότερη και πιό εύστοχη, επικρατώντας τελικά με 6-4.

Όλες οι ειδήσεις

Καιρός – Καύσωνας: Θερμοκρασίες έως 42 βαθμούς την Πέμπτη – Οδηγίες προστασίας

ΕΝΦΙΑ: Πώς θα πληρωθεί ο φόρος από τον Σεπτέμβριο

Ολυμπιακοί Αγώνες 2021: Έκαναν υπερπροσπάθεια αλλά τερμάτισαν στην 5η θέση Μπούρμπου και Κυρίδου

Ταξί: Δεν... κινήθηκαν ηλεκτρικά – Τι δείχνουν τα στοιχεία του υπουργείου Περιβάλλοντος

Τόκιο 2020Ολυμπιακοί ΑγώνεςΕυαγγελία ΨάρραΟλυμπιακοί Αγώνες 2021Ολυμπιακοί Αγώνες Τόκιο