Ενωμένος ο Άρης στο πλευρό του «Μητσάρα» - Παρών και ο Γκάλης
Ο Νίκος Γκάλης συγκινήθηκε από την μάχη ζωής που δίνει ένας 24χρονος φίλαθλος του Άρη🕛 χρόνος ανάγνωσης: 1 λεπτό ┋
Χαρακτήρα παναρειανού καλέσματος απέκτησε το αυριανό (20/2) φιλικό παιχνίδι που είναι προγραμματισμένο για τις 6 μ.μ. στο Αλεξάνδρειο μεταξύ της αντρικής ομάδας του Άρη και του Ερμή Λαγκαδά με στόχο την οικονομική ενίσχυση ενός 24χρονου οπαδού των κιτρίνων.
Το «παρών» μεταξύ άλλων θα δώσει κι ο Νίκος Γκάλης, που συγκινήθηκε από την μάχη ζωής που δίνει τα τελευταία δυο χρόνια ο Δημήτρης, (ο οποίος ενεπλάκη ως συνεπιβάτης σε αυτοκινητικό ατύχημα),δηλώνοντας άμεσα συμμετοχή στην προσπάθεια που καταβάλει ο σύλλογος με στόχο την συγκέντρωση χρημάτων.
Σχεδόν σε κάθε εντός αλλά και εκτός έδρας παιχνίδι οπαδοί του Άρη αναρτούν πανό στέλνοντας το δικό τους μήνυμα στον Δημήτρη ο οποίος κατάγεται από την περιοχή του Λαγκαδά («σε περιμένουμε Μητσάρα μαχητή») με στόχο να του δώσουν δύναμη και κουράγιο να συνεχίσει τον αγώνα του.
«Ο Δημήτρης βρίσκεται σε κέντρο αποκατάστασης. Τα έξοδα είναι πολλά και ο ασφαλιστικός φορέας ενημέρωσε πως δεν μπορεί να συνεχίσει να καταβάλλει το κόστος», εξηγούν στον Άρη για το πρόβλημα που ανέκυψε. Έξω από το Αλεξάνδρειο αύριο θα διατίθενται κουπόνια ενίσχυσης από 5 ευρώ.
Η δέσμευση Μητσοτάκη για επιδότηση στο ρεύμα και οι αιχμές: Τα μηνύματα για Βόρεια Μακεδονία και Κυπριακό
«Πονοκέφαλος» τα ακτοπλοϊκά εισιτήρια: Πόσο πιο ακριβά είναι σε σχέση με πέρυσι - Πού θα κάνουν τελικά διακοπές οι Έλληνες
Χρόνια πίσω η Ελλάδα στη διαχείριση αποβλήτων: Πώς κινδυνεύει να παγιδευτεί στα «δίχτυα» της κοστοβόρου καύσης
Καθημερινές ιστορίες εργασιακής τρέλας: Ο εργοδότης της κατέβαλλε αποζημίωση γιατί έβηξε σκόπιμα πάνω της κατά την πανδημία
Live όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό, με την υπογραφή του www.ethnos.gr